Wpis z mikrobloga

#kanalsportowy #stanowski #dziennikarskie0
Ale stanowski to pożyteczny czeladnik pisu.
Gosc nagral odcinek o protescie mediow gdzie nawet potrafił pomylic haslo protestu i budowac wokol tego narracje xD
I oczywiscie przekaz partii tez zostal powtorzony że to chodzi tylko o kase.
Ludzie to ogladaja i beda powielać te bzdety zamiast posprawdzac informacje i spojrzec na szersza perspekrywe i chociazby na wegry od 2011 r i ich dzialnia w tej kwestii. Politycznie zakolak to straszny dzban. I to podejscie egoistyczne "poki mnie nie dotyka co co mi do tego" :(
  • 58
@barti69
W uproszczeniu chodzi o przejecie wplywow w koncernach mediowych poprzez zmuszenie ich wlascicieli do sprzedaży tychze mediow.
Na wegrzech bylo to o tyle latwiejsze do przeprowadzenia, ze wokol orbana jest grupa oligarchow (cos jak na ukrainie, my ich w polsce nie mamy a przynajmniej nie ma ich przy pis) ktorzy kontrolowali część mediow i dysponuja gigantycznymi funduszami. Przez stopniowe opodatkowania wszystkich mediów kolejnymi podatkami i finasowanie mediow rzadowych z budzetu, sytuacja
@barti69: Po pierwsze to Orlen już zdążył przejąć PolskaPresse, która była wydawcą wszystkich lub niemal wszystkich gazet lokalnych w Polsce. Po drugie nawet jeśli problem upadku niezależnych mediów w Polsce dopiero może nastąpić, a nie już następuje, to co z tego? Nie ma o czym mówić według Ciebie?
@p1p2p3p4: Wyborcza to chyba balansuje na granicy rentownośći od momentu, jak PiS uciął im współprace z budżetem państwa. I bardzo dobrze!

Mam wrażenie, że z tych mediów wątpliwej moralności typu Wyborcza, TVN robi się ostatnie bastiony wolności słowa w Polsce. Jakiś absurd.

W ogóle jakie to proste - koniec końców żadna firma nigdy nie poniesie kosztów podwyższenia podatków, bo za wszystko zapłacą jej klienci

Nie pisałem o całości kosztów podatków, tylko
@p1p2p3p4: Jest o czym mówić, ale nie w kontekście tego podatku. Uważam, że w Polsce jest tak wiele grup społecznych/biznesowych skandalicznie opodatkowanych, że duże koncerny mediowe również "zasługują" na dodatkowy tax.
@HeexxD: Chodzi tylko o kasę, bo kasa jest gwarantem tego że te media w najbliższym czasie nie zbankrutują. Im więcej tej kasy jest, tym większa siła przebicia. Uderza się w tony takie, że to zamach na wolność słowa żeby zebrać poparcie publiczne - w Polsce nie można mówić o pieniądzach a szczególnie takich jakich większość Polaków nie zobaczy w życiu na oczy. Mało tego, niektórzy nie potrafią do tylu policzyć o
@barti69 tyle ze jest to pierwszy etap poczatek tej drogi. Przejecia zaczac musza, a zabieraja sie do tego juz chwile, patrzac co zrobili z spolkami panstowymi, tk, prokuratura, tvp, probuja z sadami mozna byc pewnym co zamierzają. I to nie chodzi o te nowe miliony zlotych z tego podatku (chociaz im sie pewnie przydadza swoja droga)
@fxd_: Dokładnie. Chłopaki dali się nabrać nagonce medialnej i ślepo powtarzają argumenty, które MOŻE KIEDYŚ (a może nie?) doprowadzą do ograniczenia wolności słowa/konkurecyjności w kraju.
Wyborcza to chyba balansuje na granicy rentownośći od momentu, jak PiS uciął im współprace z budżetem państwa. I bardzo dobrze!

Mam wrażenie, że z tych mediów wątpliwej moralności typu Wyborcza, TVN robi się ostatnie bastiony wolności słowa w Polsce. Jakiś absurd.


@barti69: a, no to skoro po prostu popierasz wyrzynanie tych mediów, to nie rozumiem dlaczego udajesz, że a) koszty i tak będą przerzucone na klientów, b) branża zasługuje na "dorównanie
w Polsce nie można mówić o pieniądzach a szczególnie takich jakich większość Polaków nie zobaczy w życiu na oczy.


@fxd_: przecież media o podatkach, pieniądzach i ekonomii gadają na okrągło. Ładnego chochoła se wymyślileś.
@p1p2p3p4: Jezu, wiedziałem, że przez jakiegoś durnia w tej dyskusji zostane prędzej czy póżniej nazwany wyborcą PiS-u, choć nigdy na nich nie zagłosowałem i nie zagłosuje.

Nie pisałem o całości kosztów podatków, tylko o części, która zostanie przerzucona na klientów.
Przeczytaj matołku trzy razy to zdanie i się zastanów czy podpunkt a wyklucza się z podpunktem b. Podpowiem: część kosztów podatkowych (moim zdaniem większość) poniesie klient, a część koncern mediowy.

Poza
@barti69: ale ja Cię nie nazwałem wyborcą PiS-u - to po pierwsze. Po drugie, to oczywiste, że każdy wzrost kosztów działalności każdego podmiotu gospodarczego potencjalnie wiąże się ze wzrostem cen ich usług. Jest to oczywiste do tego stopnia, że posługiwanie się tym truizmem jako argumentem w dyskusji o zasadności i motywacjach wprowadzenia jakiegoś podatku uważam za objaw rażących braków intelektualnych, żeby powiedzieć delikatnie.
@p1p2p3p4: źle coś zrozumiałeś, więc ci to nakreślę.

jak powiesz komuś, że podatek jest zły bo spowoduje że będziesz miał mniej pieniędzy, to przeciętny Polak się #!$%@?. gadać sobie możesz, dopóki to nie dotyczy w pierwszym rzędzie ciebie, wtedy musisz uderzać w czułe punkty (wolność słowa)

jak pójdziesz do kogoś i powiesz mu, że nie będziesz płacił podatków bo przez to twoja sytuacja jest gorsza to ktoś się z tobą zgodzi
@p1p2p3p4: oczywiste, że każdy wzrost kosztów działalności każdego podmiotu gospodarczego potencjalnie wiąże się ze wzrostem cen ich usług

Sęk w tym, że w wielu branżach mogłoby się to równać z nierentownością i fiaskiem biznesu, a w przypadku mediów NIE MA takiego ryzyka, bo mediów nie zastąpi się tańszym substytutem.
@fxd_: dociera. Sądzę, że to co napisałeś jest absolutnie genialne. Całkiem poważnie uważam, że powinieneś zostać jakimś pijarowcem - a może właśnie nim jesteś i to stąd ta wybitna przenikliwość? Mam tylko jedno pytanie. Po czym poznam, że władza dociska jakąś branże fiskalnie nie po to, żeby zwiększyć "sprawiedliwość społeczną", tylko po to, żeby daną branże np. spacyfikować? Czy dopiero wtedy, gdy będzie można zaobserwować w ich działaniach bliźniacze podobieństwo do
Sęk w tym, że w wielu branżach mogłoby się to równać z nierentownością i fiaskiem biznesu, a w przypadku mediów NIE MA takiego ryzyka, bo mediów nie zastąpi się tańszym substytutem


@barti69: jak ostatnio sprawdzałem, to Gazeta Polska Codziennie była dużo tańsza od Wyborczej