Wpis z mikrobloga

rekrutacja na stanowisko z zarobkami ~USD550k/rok w FB niestety bez powodzenia.
Na 6 rozmów 3 pozytywne, 3 mniej.

W uproszczeniu próg przejścia to 5/6 a przy 4/6 dają możliwość podejścia jeszcze raz do 2 rozmów które poszły gorzej.
Przynajmniej tak jest na stanowisko na które się rekrutowałem (Engineering Manager).

Rekruter powiedział żeby spróbować za rok (a dokładnie we wrześniu bo wszystko się przedłużyło) bo przy lepszym przygotowaniu powinienem dać radę.

W międzyczasie dostałem awans u siebie w robocie i dzięki lepszemu stanowisku w CV, dostaję teraz zaproszenia na rozmowy na stanowiska dyrektorskie lokalnie w AU.
Biore już udział w dwóch (jedno zdalnie z Melbourne, drugie na miejscu w Brisbane) i jak dobrze pójdzie to AUD250-300k/rok jest jak najbardziej w zasięgu :)

#emigracja #programista15k #programista50k #serafywaustralii
  • 33
@Zendemion: z wiekiem (i zmniejszeniu udziału samej pracy z kodowem) moge powiedziec że pracuję mniej godzin, ale coraz więcej schodzi na rozmowach, planowaniu, dokumentowaniu, itd.

Innymi też słowy pracując z kodem czas leci szybciej i przyjemniej.
Pracując nad ludźmi, tworząc i implementując procesy czas się dłuży no i jest trochę bardziej męczący psychicznie :)
@naprawtagi: To zależy od firmy. ;)

Najczęściej jest tak, że idziesz do pracy i dostajesz np. 40k w akcjach. W następnym roku dostajesz 10k, potem po kolejnym roku 10k. Żeby dostać wszystko musisz siedzieć 5 lat. Oczywiście co roku na rozmowie rocznej dostajesz dodatkowy pakiet, który także uwalnia się od przyszłego roku przez 4 lata, więc od piątego roku pracy dostajesz kumulacje 4 pakietów akcji.

Tak robi na pewno Intel i
@miki4ever: na 250-300k juz bym raczej nic nie kodowal.
teraz kodule okolo 30% swojego czasu. Mam niecale 200k

@veneficuss: okolo 15 + studia

@KingFight:
dobrze poszły: retro, leadership, 1x systems design
gorzej: 1 x systems design, project management, coding

@yggdrasil:
w FB, Google i wiekszosci innych firm (oprocz Amazon) dostajesz grant stocks na 4 lata (np. 1m w akcjach a wiec 250k rocznie) i vesting jest proporcjonalnie co
@Seraf: Jakas porada dla kogos kto chce sie nauczyc kodowac zeby byc chociaz tym programista 15k?

Znam podstawy i nie jestem zielony, ale nie wiem jak to dalej popchac. Serio to trzeba "kochac" i caly czasy tym sie zajmowac? Nie powiem, bo rozwiazywanie problemow i pisanie kodu przynosi mi satysfakcje, ale nie nazwalbym tego moja "pasja" xD
@Seraf: Tak właśnie o to mi chodziło, że część pensji (ja miałem 30%) jest w akcjach, które tak naprawdę służą do tego, żeby Cię utrzymać w firmie. To jest specyfika amerykańskich korporacji.