Wpis z mikrobloga

Polecicie jakieś router ew zestaw do szeregówki piętrowej? 120 m2. Mam doprowadzone do domu łącze światłowodowe, od dostawcy będzie modem. Mam też kable rozprowadzone do większości pomieszczeń. Aktualnie mam około 25 urządzeń, większość IoT i używam RT-AC1200G+ który mnie nie zawodzi. Zależy mi na zestawie który ogarnie wifi oraz routerze, który będzie zbierał statystyki każdego podłączonego urządzenia, jakieś zaawansowane opcje w stylu bloku usług lub portów w zależności od użytkownika (widziałem ostatnio że są już takie które rozróżniają np ruch od netflixa etc). Może być też router przewodowy plus ap. Mesh raczej nie musi być bo w większości lokacji jest skrętka.
#router #siecikomputerowe #internet
  • 3
@czerwona_muszka: Skoro masz now chate to kilka kwestii, które musisz wziac pod uwage:
- Liczba fizycznych portów/gniazdek w chacie. Jak masz tego sporo, to się może okazać, że musisz kupić przełacznik 16 portowy.
- To czego szukasz (widgety, bajery i widocznosc aplikacji) nie może być z dolnej półki typu Mikrotik. Lepsze produkty np. Palo Alto czy Fortinet maja licencje bez której te bajery nie zadziałaja
- Im większe urzadzenie tym wiecej