Wpis z mikrobloga

Cześć. Wasza reakcja na ostatni post #sluzebnoscwolfika pokazała, że wciąż żywo interesujecie się moją sprawą. Chciałbym Wam w związku z tym jeszcze napisać, że w listopadzie 2020 złożyłem pismo do Wójta, że w celu zakończenia konfliktu zobowiązuję się nieodpłatnie oddać fragmenty mojej działki 124/22 na drogę, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na załączonej mapce narysowałem jak to ma wyglądać z rozdziałem na kolory:
niebieski - istniejące drogi w tym (124/13 oraz 124/16 to ślepe drogi, które są fragmentem planu zagospodarowania;
zielony - fragmenty mojej działki, które za darmo oddam gminie pod drogę w celu realizacji planu zagospodarowania przestrzennego;
żółty i szary - to pozostałe części drogi, które gmina powinna pozyskać aby zrealizować plan zagospodarowania przestrzennego (na szaro zaznaczyłem fragment, który dubluje dojazd, ale w planie jest);
czerwony - służebnościowe roszczenia sąsiada, na które nie chcę się zgodzić;
fioletowa ramka - usytuowanie domu, który chcę zbudować a urzędnicy nie chcą wydać pozwolenia.

Jak widzicie, sytuacja sąsiada bez dojazdu nie jest bez wyjścia i moje postępowanie z budową nie zamknie mu możliwości dojazdu do posesji.
whitewolfik - Cześć. Wasza reakcja na ostatni post #sluzebnoscwolfika pokazała, że wc...

źródło: comment_1613467557ZiUbNo0OS6GzRVXEYF0o0R.jpg

Pobierz
  • 182
  • Odpowiedz
@whitewolfik: no to #!$%@? jeszcze lepiej! Ubij interes z właścicielem działek obok i gminą.
A swoją drogą to drogi obecne (niebieskie) przecież mają taka szerkość jak twoja działka.
Obecnie w gminach jak wydziela się działki i drogi (np przy dużych polach) to już nie robią drogi 3m. Teraz już uwzględniają pasy zieleni, ścieżki rowerowe + chodniki.
  • Odpowiedz
@Reanef:

gminy czesto nie chcą darowizny bo podatek wiekszy.


Gmina nie płaci podatku od darowizny, bo nie jest osobą fizyczną

Art. 1. 1. Podatkowi od spadków i darowizn, zwanemu dalej "podatkiem", podlega nabycie przez osoby fizyczne własności rzeczy znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub praw majątkowych wykonywanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Odpowiedz
Jeszcze w listopadzie rozmawiałem z Wójtem i oni nie chcą się wymieniać, bo im jest ta działka za szeroka na drogę. Według wójta gmina byłaby stratna, bo tam wystarczy droga 8m. Gdyby Wójt dzisiaj zadzwonił i powiedział, że chce się zamienić, to zgodziłbym się od razu. Oczywiście, że działka nie jest wielkim majątkiem. Chodzi mi tutaj tylko o zasady. Ja już część tego pola kiedyś sprzedałem gminie pod drogę bez rozpraw i
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Ja mam działkę z #!$%@?ą obwodnicą wioski (wieś) bo sobie gmina #!$%@?ła i tak siedzi juz 20 lat i nikt się nie kwapi do budowy a działka zblokowana... #!$%@?
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Chwila, Panie, chwila. Weź mi powiedz czy te tereny wskazane w mpzp pod drogi, a na Twoim szkicu są oznaczone kolorami żółtym, szarym, zielonym i niebieskim są wskazane jako drogi publiczne? Czy raczej drogi wewnętrzne?
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Mam też druga działkę i otrzymałem pismo że chcą poprowadzić światłowód (gruba ryba krajowa) (sa stare slupy telefoniczne) nie odpisałem na to pismo. #!$%@?@ jadę samochodem do teścia a oni wieszają kable.... Zagotowałem zadzwoniłem do calego projektanta a on do mnie ze ustawa Covidowa im pozwala jeśli nie wniosłem sprzeciwu (nie musiałem zezwalać )..... Powiedziałem gościowi ze stracę wszystkie pieniądze w sadzie ale oni ten kabel ściągną... bo do #!$%@?@
  • Odpowiedz
@whitewolfik: To przykro mi, ale Twoja darowizna na rzecz gminy nic w Twojej sytuacji nie zmieni.

Gdyby te drogi były oznaczone na planie jako publiczne to gmina posiadałaby obowiązek ich wykupu na Twoje żądanie lub przy jakimkolwiek podziale takiej działki przez którą przechodzi taka droga to byłaby ona automatycznie wydzielona i przekazana gminie (a potem gmina wypłaca Tobie odszkodowanie).

Niestety jeżeli są to drogi wewnętrzne to gmina nie posiada żadnego narzędzia,
  • Odpowiedz
@awdr: Ta "obwodnica" to droga publiczna w planie? Jak tak to na podst. art 36 ust. 1 pkt 2 występujesz jutro do gminy z pismem o jej wykup. Za kilka miesięcy masz działkę podzieloną, część pod drogę wykupiła gmina po cenie ustalonej przez rzeczoznawcę i na reszcie działki możesz realizować swoje inwestycje.
  • Odpowiedz