Wpis z mikrobloga

Za darmo to uczciwa cena ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zapraszam na #rozdajo śmiesznej koszulki prosto z toruńskiego sklepiku!

Branża bardzo ucierpiała przez zamknięcie gospodarki, a Pani prowadząca sklepik wkłada w nie dużo serducha, dlatego razem z @Zielonykubek z #perlapulnocy postanowiliśmy zrobić akcje ponad podziałami.

Wczoraj byłam u niej i zrobiło się jej bardzo miło () Plusy zbieram do piątku do 20.

Sklep "Wyrąbane koszulki" znajduje się na ulicy Szewskiej 5 (starówka). Będzie super jeśli kupicie tam jakąś koszulkę i wspomnicie, że jesteście "z Internetu" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jeśli ktoś wie, że nie wygra rozdania, a chciałby sobie kupić taką koszulkę nie będąc z Torunia to mogę pomóc ( ͡ ͜ʖ ͡)

Koszulka dla osoby wygrywającej rozdanie zostanie zakupiona dopiero po wybraniu wzoru i podaniu wymiarów "na płasko".

#rozdajo #torun #perlapulnocy #bydgoszcz #wykopefekt #rozowepaski #niebieskiepaski #modameska
slepauliczka - Za darmo to uczciwa cena ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zapraszam na #rozdajo śmiesznej k...

źródło: comment_1613459974BxQeGklk4yoPieas6YbBVJ.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • 0
@Serniczek_Szatana nie wiem o co wam chodzi z tymi ludźmi, to ludzie z Torunia zazwyczaj są przekonani o swojej zajebistosci i bucowaci, co potwierdzają nawet komentarze wyżej - to Toruń naśmiewa się z Bydgoszczy zazwyczaj.

Bydgoszcz wygrywa pod każdym względem, lepsze szpitale, lekarze, praca, zarobki, komunikacja. Uczelnie #!$%@?, ale są. Centrum miasta relatywnie ładne. Czego chcieć więcej? ¯_(ツ)_/¯

Tymczasem Toruń: bezrobocie, wszystko tu upada, beznadziejna komunikacja miejska, umieralnia a nie szpital,
  • Odpowiedz
@slepauliczka: ten wzór po lewej słaby mocno, ten z krzyżakiem spoko, klimatyczny.

@Thrud: A co do przytyczków to znam ludzi z Torunia i Bydgoszczy i zawsze jeśli jakieś przytyczki słyszę to są w żartach. Najlepiej jak kiedyś pojechałem na Motoarenę na mecz Unibaksu to jak się dowiedzieli, że z Bydgoszczy jestem i tak o sobie przyjechałem na mecz (Polonia już dawno była ligę niżej) to dostałem niemal status vipa :)
W ogóle uważam, że Bydgoszcz z Toruniem powinni zrobić coś a'la dwójmiasto, bo w pojedynkę zostaną te ośrodki zjedzone przez Poznań i Trójmiasto, razem jeszcze można gopodarczo powalczyć. Każdy opór jednak ze strony Torunia jest szkodliwy dla tego miasta z racji tego, że Bydgoszcz ma dużo większe możliwości ekonomiczne na ten moment - z rana na krajowej 80 samochody jadą głównie w kierunku Toruń - Bydgoszcz, co o czymś świadczy.

@Serniczek_Szatana może największym pracodawcą w Turniu jest UMK, za to największą firmą w Kujawsko-Pomorskim jest toruńska Neuca. Wiem wiem, jedna jaskółka wiosny nie czyni. Toruń ma parę atutów (np jest świetnie skomunikowany - autostrada) jednak tak jak piszesz... Na ten moment z Bydgoszczą ekonomicznie nie ma co się siłować. W tej sytuacji która jest długoterminowo Toruń nie może
  • Odpowiedz
@slepauliczka: Bydgoszcz wygrywa tylko ekonomicznie ze wszystkimi tego konsekwencjami. Toruń jest bez porównania ładniejszy, ma lepsze kluby, restauracje, prawdziwy teatr z żyjąca wokół niego społecznością. Turystycznie wygrywa już przed rozpoczęciem tego wyścigu.
@kefas_safek: Od lat były plany połączenia obu miast ale Toruń jak zawsze musiał zadzierać nosa i z planów nici jak ja razie.
Liczę, że Torunianie pójdą po rozum do głowy i wreszcie zmienia świnie przy korycie.
  • Odpowiedz
Bydgoszcz wygrywa tylko ekonomicznie ze wszystkimi tego konsekwencjami. Toruń jest bez porównania ładniejszy, ma lepsze kluby, restauracje, prawdziwy teatr z żyjąca wokół niego społecznością. Turystycznie wygrywa już przed rozpoczęciem tego wyścigu.


@Serniczek_Szatana: to, czy miasto jest ładniejsze to pojęcie względne. To co na pewno Toruń ma lepsze, to marketing - jak ktoś jedzie pozwiedzać w te rejony to Bydgoszczy często nawet pod uwagę nie bierze, więc nie ma nawet co
  • Odpowiedz
Zapomnij o dwumieście. Władze obu miast siędzą okopane i żrą się między sobą. Ostatnio np. Bydgoszcz wypieła się na Toruń w kwestii ZITów (nie chcieli być razem).


@takijeden1: Noo, pytanie tylko jakie były warunki proponowane przez Toruń. Totalnie nie znam sprawy, ale wiem jak to bywało w przeszłości z takimi inicjatywami. Zawsze można powiedzieć, że Bydgoszcz się nie zgodziła ale trzebaby znać szczegóły. Zawsze można dać warunki nie do przyjęcia
  • Odpowiedz
@kefas_safek: Jak tak dalej pójdzie to turyści będą zostawać w jednym z miast na kilka dni i zwiedzać oba, na moje dla obu miast byłoby to korzystne, atrakcyjność turystyczna regionu byłaby większa i turyści widzieliby tu większy sens żeby przyjeżdżać. Sam się łapiesz na rywalizacje w tym aspekcie, a przecież te miasta mogą się fajnie uzupełniać i sobie pomagać - bardziej zabytkowy i historyczny Toruń oraz secesyjna(?) i położona blisko
  • Odpowiedz
@kefas_safek: Ależ ja się z tobą w pełni zgadzam. Z lat młodości pamietam Bydgoszcz jako zasyfione miasto meneli. W zeszłym roku spędziłem tak trochę czasu i przyznaje, że progres jest niesamowity. To jak odnawia się kamienice w Bydzi powinno być przykładem na cała Polskę. Jednak tutaj liczy się całokształt i Toruń pod względem zagospodarowania zabytków i przestrzeni turystycznej będzie wygrywał jeszcze przez dekady.
Masz tez racje co do UMK, to
  • Odpowiedz
  • 0
@takijeden1 ależ walczysz o ten Toruń XD

Pisze prawdę, po prostu byłam gdzies indziej niż tylko to miasto i spokojnie mogę powiedzieć, że absolutnie nic tu nie ma ¯_(ツ)_/¯ żaden z moich znajomych nie moze nawet dostać tutaj praktyk, wystarczy że wyślę cv GDZIEKOLWIEK poza Toruniem i problemu nie ma, no chyba, ze problem mam ja, bo mieszkanie opłacam przecież tutaj

Nikt też nie planuje tutaj zostawać, nawet ci, którzy się
  • Odpowiedz
Sam się łapiesz na rywalizacje w tym aspekcie


@takijeden1: no bo od dłuższej chwili rozmawiamy o rywalizacji, więc opisuję różne scenariusze, przewagi, niedomagania itp. Zresztą - jakby nie patrzeć na ten moment mamy dwa ośrodki, które na dość małym terenie rywalizują o zasoby.

Twój 1 scenariusz na przyszłość jest mało prawdopodobny. Jaki sens jest przeprowadzać się do Torunia, aby dojeżdzać do Bydgoszczy, jeśli taniej i bliżej jest kupić dom pod
  • Odpowiedz
@slepauliczka: Bydgoszcz jest beznadziejna, widziałem przejazdem, a Toruń to klasa sama w sobie - pierniki, miasto z historią, no i ludzie bez kompleksów na punkcie Torunia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@slepauliczka: używasz pełno jakiś takich okreslen jak "wszyscy", "nikt".
Nie wszyscy, są ludzie z Bydzi co się przeprowadzają do Torunia, są w drugą stronę.
Więcej osób dojeżdża z Torunia do Bydgoszczy, nikt chyba tego nie neguje. Sam dojeżdżałem i nawet znam fajne miejsca w Bydgoszczy( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak ktoś nie widzi poprawy na rynku pracy i w transporcie miasta pierniczka, to chyba mało
  • Odpowiedz
  • 0
@yourfatherdrunk przecież napisałam "dużo więcej dojeżdża" :) a nie wszyscy Z tego co napisałeś użyłam tylko raz określenia nikt w kontekście zostawania tu - tak, nikt z moich znajomych nie chce tu zostawać po studiach , bo nie ma tu pracy, więc co mieliby robić

Przekalkulujmy to sobie: koszty życia są niższe niż np Bydgoszcz czy Gdańsk, na początku i tak pewnie dostanę minimalną, więc gdzie opłacałoby się mi zostać?
  • Odpowiedz