Wpis z mikrobloga

#mirabelkaprzypalajedzenie obserwuj lub czarnolistuj
Dziś przychodzę z pyszną i pożywną zupką

Ziemniaczano-Bobowa

Bez zbędnych ceregieli
Składniki:
1 l bulionu (ja robiłam na kostkach rosołowych 2 kostki na 1 l wody)
5-6 ziemnioków i halucynacje z niedożywienia,
3 marchewki,
1 pietruszka (ale taka mała),
1 cebula czerwona,
2 ząbki czosnku,
450 g bobu,
oliwa z oliwek,
bazylia,
3 gwoździki (zamiennikiem mogą być gwoździe)
curry,
rukola
Przygotowanie:
1) Warzywki (ziemnioki, marchewki, pietruszkę) obieramy i kroimy w kosteczkę, gotujemy w między czasie bulion, gdy tylko się zagotuje, wrzucamy warzywa, dodajemy goździki i pieprz.
2) Bób lekko gotujemy, tak żeby nie był rozmiękły, ostudzamy i obieramy.
3) Kroimy cebulę w kostkę, albo talarki, kto jak woli i podsmażamy na patelni aż się zeszkli, dorzucamy bób i przykrywamy pokrywką na jakieś 5 minutek.
4) Podsmażony z cebulą bób dodajemy do zupy, dosypujemy troszkę curry i pieprzu, gotujemy jeszcze przez 15 minut.
5) Lekko ostudzoną zupę blendujemy
6) Jak masz czas to zrób grzanki i podaj je z zupą.

Ja zupę podałam z łyżeczką jogurtu naturalnego, pieprzem mielonym i rukolą na wierzchu, rukola dodała mi odrobiny orzechowego smaku, pieprz bo lubię a śmietana... do końca nie wiem dlaczego.
Zdjęcie mojego autorstwa mojej pyszniutkiej zupki.

Smacznego

tagi dla atencji #gotujzwykopem #pyszne #pysznepl #jedzenie #jedzzwykopem #gotowanie
tukanprise - #mirabelkaprzypalajedzenie obserwuj lub czarnolistuj
Dziś przychodzę z ...

źródło: comment_1613413635B2zIy5Q2cK5UALueulVnsL.jpg

Pobierz
  • 7
@iuhiueh: Ale jeśli już idziemy na kompromis z gotowym bulionem to ten w słoiku jest lepszy niż kostka. Nie zawsze ma się ochotę i czas, żeby gotować gar bulionu tylko po to żeby zrobić w 2 porcje jakiejś zupy. Zwłaszcza jak się gotuje tylko dla 1 osoby. A skrobia kukurydziana i ekstrakt drożdżowy to nie są jakieś wielkie trucizny ;]
@3mielu: jeszcze jakieś kostki bio zostają ale i tak polecam ugotować co jakiś czas wiecej bulionu i w małych pojemnikach można trzymać po kilka miesięcy w zamrażarce