Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie odnośnie koła zapasowego/dojazdowego.
Dokonałem zakupu nowego pojazdu, i w bagażniku mam tylko lewarek +klucz.
I się zastanawiam czy kupić koło dojazdowe, czy może normlane koło zapasowe.
Tylko jest mały problem, bo mam różny rozmiar kół na przedniej i tylnej osi.
Przód mam 225/40R18, a tył 255/35R18, auto posiada napęd tylko na tył.
Jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Czy dojazdowe koło może mieć mniejszą średnice? np. R17?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #opony
  • 7
  • Odpowiedz
@rs15: ile razy w życiu uszkodziłeś oponę tak, że nie dało się dalej jechać? IMHO dojazdówka nie ma sensu, w razie czego i tak skorzystasz z assistance.
  • Odpowiedz
@rs15: miałem podobną rozterkę tylko u mnie 235/40/18 i 265/35/18

Nie ma sensu targać dojazdówki. Mam w aucie kompresor, zestaw naprawczy i dobre AC, w każdej sytuacji dotargam auto do wulkanizatora
  • Odpowiedz
@rs15:
u mnie 255/50R19 i 285/45R19 tyl i mam tylko zestaw naprawczy...

ale odpowiadajac na twoje pytanie to czy może felga miec mniej cali: zależy czy rozmiar hamulców na to pozwoli. Zwykle bez powodu nie dają 18 cali wiec lepiej sprawdz
  • Odpowiedz
@goferek: Raz mi się zdarzyło. Raz wjechałem w dziurę (była wypełniona wodą i nie spodziewałem, że jest tak głeboko) i opona poszła od boku. Wtedy miałem wykupione tylko OC. Także mi ta dojazdówka zaoszczędziła nerwów i straconego czasu.

@Atreyu: takie coś https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-do-opon-kol-kompresor-akcesoria-9549365567?

@WykopanyDzon: Faktycznie, o tym nie pomyślałem. Muszę jutro to sprawdzić.

Znalazłem używaną dojazdówkę 18" pasującą do mojego auta, za 250 zł. To zdecyduję się na to rozwiązanie
  • Odpowiedz
  • 1
@rs15 kup dojazdówkę czy koło zapasowe jeżeli było przewidziane do twojego samochodu. Nie baw się w assistance, bo po pierwsze w #!$%@? czasu trzeba na nich czekać jeżeli nie masz usterki w okolicach miastach to nie ma sensu a po drugie ile trwa wymiana ? 10 minut dla laika 20 ?
  • Odpowiedz
@lubiep: No właśnie tak zrobię. Biorę dojazdówkę, bo tak patrzę to zwykła opona się nie zmieści w tą wnękę w bagażniku.
  • Odpowiedz