Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z was pracuje w korpo za granicą? Postanowiłem, że mam już swoje lata (26 level), nic mnie tu za bardzo nie trzyma, więc chciałbym spróbować uciec z tego polskiego syfu. Kasy mam trochę odłożonej więc nawet jakbym miał wracać z podkulonym ogonem to na chleb będzie, a pracę prędzej czy później znajdę. Chciałbym spróbować życia za granicą, może przez kilka lat, a może dłużej. Jeżeli ktoś by się znalazł to kilka pytań do takiej osoby. Gdzie wyemigrowaliście? W jaki sposób uczestniczyliście w procesie rekrutacyjnym? Czy LinkedIn to podstawa czy szukaliście też na innych serwisach? Czy sam angielski biegły w mowie i piśmie wystarczył czy coś umieliście też mówić w języku kraju do którego wyjechaliście? Najbardziej celuję w sektor bankowy, finansówka albo rynki kapitałowe, ktoś coś może działa za granicą w tych obszarach? Jestem w trakcie robienia CFA (półmetek) czy to coś daje na etapie szukania czy nawet nie warto się chwalić?

#pytanie #korposwiat #pracbaza
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p3ter: mój różowy popracował w pewnej firmie. W pewnym momencie nie wytrzymał nerwowo i pieprznął papierami.
Ale pare osob go juz znało i zaproponowało mu pewne projekty.
Dzieki czemu miał okazje popracowac w różnych krajach.
@p3ter: 26 lvl here zatrudniłem się specjalnie w korpo międzynarodowym myśląc o zmianie kraju. Firma wewnętrznie może bardzo pomóc w zmianie kraju zatrudnienia po +1rok przepracowania. Pozatym sama praca w 100% po angielsku i znane międzynarodowe korpo sporo pewnie będzie mówiło ewentualnym pracodawcom o twoich możliwościach. Myślę, że w stricte finansach nie będzie łatwo bez wewnętrznej rekrutacji / startu z niskiego szczebla / znajomości. Spróbuj poszukać pozycji jakiegoś analityka danych z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p3ter: ja pracuje od korpo już drugim z kolei za granicą, już od 23 roku życia. Wyemigrowalam do Dublina. Pracy szukałam przez LinkedIn już będąc na miejscu (wcześniej gownopraca na miesiąc żeby oswoić się z językiem). Obecnie wszystkie rekrutacje zdalnie, wiele firm oferuje pakiet relokacyjny. Język biegły, ale na początku szło mi drewnianie- właśnie w pierwszej korpo nabrałam łatwości w mówieniu i pisaniu.

Niestety to wszystko w innych branżach więc nie