Wpis z mikrobloga

Cumple z tagów #biznes #jdg #dzialalnoscgospodarcza

Jak u was wyglądało znalezienie pomyslu na siebie? Biznes po rodzicach, zauważyliście brak jakiejś usługi/produktu? Czy po prostu przypadek?

Szukam pomysłu na siebie, od zawsze wiedziałem że praca na etacie nie jest dla mnie, jednak też od zawsze brakowało mi pomysłu czym mógłbym się zająć, nie mam też wyszukanych umiejętności które mógłbym sprzedać, ot zwykły przeciętny Polaczek który jednak wie, że praca na etacie doprowadza go do depresji a jednak nie chce skoczyc z mostu tylko coś zmienić, dlatego też szukam inspiracji chociażby tutaj xD także zapraszam do rozbudowanych odpowiedzi
  • 6
@Pikaczu: duzo osob pracuje na etacie i z tego maja pomysl i robia firme, myslisz ze firmy produkujace jakies #!$%@? na przyklad koncowki do wtryskarek to ktos sobie wymyslil i "wpadl na taki pomysl", albo ktos nauczyl sie od zera stawiac rusztowania tylko po to zeby zalozyc dzialanosc?

no nie wlasnie, ucza sie na etatach i potem zakladaja firmy, szczegolnie jak jest to cos niszowego
@ZaczynamNaZielono no wiem, sam to widzę po ludziach których znam, u których pracowałem etc. Zastanawiam się czy bez znajomości jestem w stanie cokolwiek zdziałać czy jednak jestem skazany na życie robaka i lepiej już teraz się zabić niż mieć te kilkadziesiąt lat udręki xD
@Pikaczu: inspiracje czerpałem z pracy (agencja reklamowa). Polecam, znakomity know how na start - poznajesz proces, profil klientów i najefektywniejsze kanały pozyskiwania sprzedaży & ruchu
@Pikaczu: Najważniejsze żebyś odłożył jakąś kwotę na start, nie rzucał etatu z dnia na dzień. To racja, zazwyczaj jest to zdobyta wiedza w pracy, znajomości które nas kształtują. Zastanów się, w czym czujesz się dobrze, weź zeszyt i kartkę i spróbuj rozpisać w ciągu dnia 10 możliwości, 10 opcji na jakieś małe działalności na których mógł byś zarobić. Albo co chciał byś robić. Tak naprawdę każdy pomysł odpowiednio wcielony w życie