Wpis z mikrobloga

#ciekawscycom

Historia papugi, która uratowała dławiące się dziecko

Willie, przedstawiciel gatunku ptaka z rodziny papugowatych – Mnicha – zaalarmował swoją właścicielkę Megan Howard, kiedy maluszek, którym opiekowała się w listopadzie 2008 roku w Denver, zaczął się dławić podczas spożywania śniadania.

Gdy twarz dwuletniej Hanny zaczęła się robić niebieskawa, ptak zaczął skrzeczeć i szaleńczo machać skrzydłami, aby przyciągnąć uwagę swej właścicielki.

– Kiedy byłam w łazience, Willie (papuga) zaczął krzyczeć w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie słyszałam, machając przy tym energicznie skrzydłami – powiedziała Howard w rozmowie z News CBS. – Potem zaczął powtarzać: “Mama, baby” (“mama, dziecko”), dopóki nie wyszłam i nie spojrzałam na Hannę, której twarz stała się niebieska, ponieważ dławiła się swoim jedzeniem.

Opiekunka następnie pospieszyła do dziecka i wykonała słynny manewr Heimlicha, ratując jej życie.

WIĘCEJ: http://ciekawscy.com/historia-papugi-ktora-uratowala-dlawiace-sie-dziecko/

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, proszę o polubienie fanpage'a i odwiedzanie strony z linku powyżej. Z góry dzięki!

#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #biologia #papuszkaboners #papugi #zwierzaczki #zwierzeta #zdrowie #medycyna
PalNick - #ciekawscycom

Historia papugi, która uratowała dławiące się dziecko

W...

źródło: comment_1613295464sIj3cdIkKmEnRVEVeZ70KD.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorion103: 1. Nie jak wygląda dławiące się dziecko, ale jakieś dziwne, nienaturalne, zachowanie. Pies potrafi być zaniepokojony, a nawet agresywny, gdy kogoś boli noga i jakoś dziwnie chodzi.
2. A czemu nie? Ja uczę kota aportowania i skakania przez obręcz ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz