Wpis z mikrobloga

Dyskopatia L5S1, poddawał się ktoś może mikrodiscektomi laparoskopowej ? Jest ulga? Poddałbyś się jeszcze raz temu zabiegowi ? Bo niestety ból przeszkadza mi już na tyle w chodzeniu, że nie da rady iść na normalny spacer i się zastanawiam nad tym rozwiązaniem( 2 neurochirurgów mi to zalecało).
#medycyna #neurochirurgia #fizjoterapia #dyskopatia w sumie to trochę #wroclaw, bo wolałbym tu niż jechać do Poznania.
Trochę też #mikrokoksy, bo chyba źle robiony martwy się też przyczynił ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 26
@Poemat: Ale na odległość nie stwierdzę czy jest pacjent dobrze wyprowadzony manualnie i to co widać na badaniach obrazowych to przyczyna czy coś od dawna co sobie dotyka worek oponowy. To wersja internetowa
@szalony_kefir ja mailem L5S1, usunięty dysk operacyjnie. Bez żadnych implantów. Rok czasu i zero bólu. Bieganie czy jazda rowerem ani wielogodzinna jazda samochodem nie mam z tym problemu.
@Poemat: Te wchłaniające sie jądra, to nie jest jakas legenda powtarzana przez fizjoterapeutów? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo udokumentowanych za pomocą MRI przypadkow jest chyba niewiele
@maniek74 Nie, to jest prawdziwe stwierdzenie. Zarówno przy protruzji, ekstruzji jak i nie ukształtowanej sekwestracji naturalny proces gojenia to właśnie wchłonienie się jądra do środka dysku
@szalony_kefir: mialem skierowanie na to, wieloletnie doswiadczenia bolowe,
przed decyzja o zabiegu skonsultowalem z fizjoterapeuta, ogarnal mi to bez operacji, od 2 lat nie poczulem co to bol plecow, biegam 100km miesiecznie
nie twierdze, ze zawsze fizjo pomoze, ale warto probowac, zdrowka stary