Wpis z mikrobloga

Mam pytanko odnośnie smaku ciasta na pizzę. Co dodać by smakowała choć trochę jak w pizzerii?
Obecnie robię ciasto używając:łyżeczki oleju, soli , cukru suchych drożdży (tu nic nie zmieniam) i oryginalnej włoskiej mąki farina tipo 00. Wypiek na kamieniu.
Macie jakieś tipy na to żeby ciasto miało swój specyficzny smak? ps: dodawanie ziół prowansalskich nie zmieło praktycznie nic.
#pizza #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #gotujzwykopem #gownowpis #pieczzwykopem #kuchnia #jedzenie #gotowanie
  • 30
@#!$%@?: Myslisz ze to jest klucz ? Tez mi sie tak wydaje bo wypiekalem mrozone drozdzowki w specjalnym piekarniku do wyrobow cukierniczych i chleba (takie jak w marketach itp.) i smakowalo zupelnie inaczej niz to samo upieczone w domu mimo iz sie upieklo z wygladu tak samo to na minus bardzo w smaku zupelnie inne zarówno ciasto jak i nadzienie. @paweucio: 1h dojrzewa, zostawilem kiedys na 12h ciasto - 0 różnicy
@s-k-fantasyfactory: oj to lezakowanie ma sens uwierz, nawet jezeli chcesz zrobic classice tj taka jak w pizzeri powiedzmy. Moje ciasto lezakuje czasem nawet 4-5 dni i uwazam ze im dluzej tym lepiej ;)
to jakiej maki uzywasz tez ma ogromny wplyw, jedna maka 00 drugiej nie rowna
sprobuj zrobic tak jak ponizej, to ilosc na jeden placek:

MĄKA: 156 g
WODA: 86 g
SÓL: 4 g
DROŻDŻE ŚWIEŻE: 0,32 g !
@paweucio: @paweucio: @paweucio: Może kiedyś jak będę miał zapał na odczekiwanie takiej ilości czasu to spróbuję z tym leżakowaniem kilka dni. Jeżeli nie będzie różnicy od mojego obecnego ciasta zgłaszam was do produkratury. O mące nie musisz mi pisac bo zdaje sobie z tego sprawę- nie jestem z tych którzy jak usłyszą o kupnie mąki do pizzy 00 to biorą basie typ 00 xD Kupuje mąki z importu w
@s-k-fantasyfactory: jak masz grill w piekarniku to sprobuj nagrzewac pod grillem rozgrzanym do czerwonosci przy uchylonych drzwiczkach :) pamietasz nazwe tej maki? ja robi tak ze zagniatam sobie wieksza ilosc i jak wiem ze np nie mam danego dnia kolacji to sobie ok 15 wyjmuje kulke i ok godz 20 robie wypiek ;)