Wpis z mikrobloga

To co, za 2tyg zamykamy hotele? (°°
Filmik z FB, może ktoś jest w Zakopanem i potwierdzi? Aż pomyślałem, że to może nagranie z jakiegoś sylwestra sprzed pandemii? xD

raulpwnz - To co, za 2tyg zamykamy hotele? (╯°□°)╯︵ ┻━┻ 
Filmik z FB, może ktoś jest...
  • 153
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@raulpwnz: Yebac obostrzenia i kazdy kto je popiera. Tyle bylo strajkow, wielkich zgrupowan ludnosci na otwartej przestrzeni a jakos nie zauwazylismy duzego skoku zachorowan.

Jestesmy juz prawie rok ruchani w dupe. Mam na mysli cala Europe.

Znam jedna osoba ktora umarla na Covid i 2 ktore ciezko przeszly ale zyja. Te ktore maja 70+ lat izoluja sie i nie spotykaja z losowymi osobami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: jak to zweryfikujesz? Szpitale już są przeładowane, przynajmniej dwa w moim regionie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@raulpwnz:

Oboje możemy jedynie poprzez doniesienia medialne tak jak to było jesienią.

Wchodzisz?
  • Odpowiedz
@Krupier: nie wchodzę. Nie będę ulegać presji wykopu, żeby wpłacać podaną przez kogoś kwotę na określoną organizację, tym bardziej, że jeśli chodzi o działalność charytatywną to nie mam sobie nic do zarzucenia i nie muszę niczego udowadniać wykopkom. A wracając do zakładu między Tobą, a Dafto, to nadal uważam, że jest to nie do zweryfikowania, chyba że ustalicie, że musi się pojawić artykuł o przepełnieniu szpitali na konkretnym portalu xD
  • Odpowiedz
nie wchodzę.


@raulpwnz: sorki, nie wiem czemu, ale myślałem, że do dafto piszę. :P

A wracając do zakładu między Tobą, a Dafto, to nadal uważam, że jest to nie do zweryfikowania, chyba że ustalicie, że musi się pojawić artykuł o przepełnieniu szpitali na konkretnym portalu xD


@raulpwnz: no jest. W październiku i listopadzie co chwila w mediach lądowały newsy, że niby szpitale są przepełnione. Mówiąc "chcecie mieć znowu
  • Odpowiedz
@Krupier: a potem płaku płaku, 3 fala jak to możliwe xD
W Niemczech lockdown do 7 marca, wszystko pozamykane od 12 grudnia poza supermarketami, nawet budowlane sa tylko na odbior zamowień z internetu i obsluga przynosi do samochodu
Ale poland stronk nie boimy się wirusa xD
  • Odpowiedz
@Naturmensch: ale co mnie obchodzi histeria innych krajów? Ja żyję w Polsce i tutaj od miesięcy sytuacja jest stabilna. To, że Niemcy o----------ą jakiś szajz naprawdę nie ma żadnego wpływu na wewnętrzne decyzje innych krajów.

Ale ok, skoro tak lubisz porównywać to dlaczego nie porównujesz do Czech, które znoszą lockdown lub do Szwecji, która go praktycznie nie miała w ogóle przez cały ten czas?

Czechia i Sweden stronk nie bojo
  • Odpowiedz
@Krupier: instytut danych z d--y motzno xD
Rok temu cały świat się pozamykał, więc Szwecja nie musiała bo nie zdążyło do niej dotrzeć, ale druga fala przyszła już do nich tak samo
  • Odpowiedz
instytut danych z d--y motzno xD


@Naturmensch: jakich danych z d--y? To są fakty.

Rok temu cały świat się pozamykał, więc Szwecja nie musiała bo nie zdążyło do niej dotrzeć, ale druga fala przyszła już do nich tak
  • Odpowiedz
w ogólnym rozrachunku nie zmieniło to jakoś wyraźnie ogólnej śmiertelności


@Krupier: kolejne dane z d--y xD
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,koronawirus--szwecja---najwyzsza-liczba-zgonow-od-150-lat,artykul,94193863.html i to jest sierpień, przed drugą falą
Właśnie dla takich ludzi, którym się wydaje, że są mądrzejsi od naukowców i lekarzy, musi niestety istnieć aparat przymusu, tak jak dziecku każe się zakładać czapkę i myć ręce, chociaż ono wie lepiej xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: nie planuję tak długo na tym portalu siedzieć. Chcesz zostaw na priv maila i podeślę za 2tyg. ewentualnego screena
  • Odpowiedz
kolejne dane z d--y xD


@Naturmensch: jakie dane z d--y? Nie interesuje mnie jakiś medonet, który de facto wprost manipuluje w tym tekście, a jedynie oficjalne statystyki. A te pokazują o ile dobrze pamiętam jakieś 7k więcej zgonów niż w 2019 i jedynie 2k więcej niż w rekordzie w ostatnim dwudziestoleciu.

Czy to dużo biorąc cały czas pod uwagę praktycznie brak lockdownu? No
  • Odpowiedz
ludzie mają w------e bo nikt nie umiera na ulicach


@WUJICO: kolejny raz ten głupi argument. Czy ludzie na raka, cukrzycę, zawały umierają na ulicach? Przebieg covid-19 nie jest aż tak gwałtowny byś nie trafił do szpitala
  • Odpowiedz
@Xemioza ponawiam pytanie, bo żaden z wypokowych napinaczy od _jeb*** obostrzenia_ nie potrafi odpowiedzieć. Dlaczego Iran, Rosja, USA i Chiny stosują praktycznie taką samą politykę obostrzeń dotyczących Covid19. Czyżby ajatollahowie nagle zmówili się z USA?
  • Odpowiedz
@bijotai: jeśli chodzi o USA, to chociażby Floryda jest wolna od restrykcji, nie wiem jak inne stany, ale taki NY chociażby, to już zamordyzm konkretny, więc jest to kwestią zarządzania przez polityków z danego regionu. A co takiego dzieje się obecnie na terenie Rosji, bo nie dotarły do mnie żadne info o jakimkolwiek koronkowym zamordyzmie?
  • Odpowiedz