Wpis z mikrobloga

@Atreyu: Za każdym #!$%@? razem: ej polećcie mi jakieś DOBRE słuchawki do muzyki, ale żeby był B A S S koniecznie mocny

Hatfuuu

A później propozycje typu: hehe byczku dupnij se BEATSY czy JBL tam to jest B A S S dobre słuchawki mówię ci
  • Odpowiedz
@Rain_: ja najbardziej prycham bo tacy ludzie kupują słuchawki którym właśnie brakuje basu bo są przebasowione na wyższych rejestrach ale tego mięciutkiego, głębokiego basu od którego drży powietrze nie ma wogóle xD
  • Odpowiedz
@Atreyu: so true. Ciekawe skąd to się wzięło? Chyba po prostu stąd, że w najtańszych głośnikach/słuchawkach zawsze, go brakuje i to taki najprostszy sposób dla kompletnego laika na odróżnienie tańsze-droższe. Aaa dudni, to lepsze i droższe.

JBL to często patola. Regularnie jakieś jakby dźwięki zapowietrzone w bańce. Jest to dudnienie, nieprecyzyjne, a wszystkie inne tony zbite w taką malutką kulkę.
  • Odpowiedz
@XkemotX: trudne pytanie bo to też zależy od gustu. Wąska scena czy szeroka? Zbalansowane pasmo czy klasyczne V? Bas gęsty jak smoła czy precyzyjny? Technika poszła do przodu, jak wydasz więcej niż 40zł to rzadko się trafiają słuchawki obiektywnie marne jakościowo i tak naprawdę wszystko się sprowadza do preferencji.

Możesz zwrócić uwagę czy wysokie tony nie kłują w uszy, jaki jest bas, czy jest ten najniższy ton na granicy słyszalności,
  • Odpowiedz
  • 1
@XkemotX zadajesz trudne pytanie, bo co to w zasadzie znaczy "dobre"? Jeśli chodzi o brzmienie, to kwestia gustu: ja lubię neutralne słuchawki, ale znam takich, którzy lubią ostro brzmiące słuchawki (podkreślona góra), jak i te "przebasowane" znajdą miłośników. Druga kwestia to jakość wykonania i wygoda. Te już dużo łatwiej, bo i bardziej obiektywnie da się ocenić. I tutaj te wymienione przez Ciebie marki, które brzmieniowo wcale nie są zle, niestety kuleją.
  • Odpowiedz