Wpis z mikrobloga

#konfederacja #bekazkonfederacji #bekazprawakow #neuropa #4konserwy

Jakby ktoś nie znał w razie tego dokumentu pod którym podpisało się wielu znanych "merytorycznych opozycjonistów", bo widzę że ten temat rzadko jest przywoływany i ten niezwykle ciekawy dokument nie zbiera należytej mu atencji ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://www.konfederacjagietrzwaldzka.pl/

Takie wyrwane co prawda z kontekstu ale najciekawsze fragmenty. Dokument jest krótki więc każdy może sobie sam przeczytać.

niniejszym zgodnie wyrażamy szczerą wolę poddania naszego życia prywatnego i publicznego panowaniu Chrystusa Króla Polski oraz opiece Jego Najświętszej Matki, Królowej Korony Polskiej. Przy czym Ich władzę nad sobą pojmujemy całkowicie realnie, bynajmniej nie tylko symbolicznie.

Upominamy się zatem o respektowanie Ich Najwyższego Majestatu, ostatecznego autorytetu i pełni praw do władania nami

Gietrzwałd – właściwy azymut w drodze do Wielkiej Polski Katolickiej.

Zobowiązujemy się bronić naszych kapłanów przed wszelkimi zamachami i zakusami zmierzającymi do zakwestionowania ich władzy duchownej i uszczuplenia środków koniecznych do działania.

Upominamy się o realizację cywilizacyjnej misji dziejowej – wbrew ofensywie globalizmu i marksizmu kulturowego, wbrew totalitarnym tendencjom szerzonym dziś szczególnie podstępnie i obłudnie pod hasłami laickiego republikanizmu i tzw. zrównoważonego rozwoju.

Jesteśmy polskimi państwowcami. Niepodległe państwo narodowe, polski interes narodowy i polska racja stanu – to są dla nas pojęcia bynajmniej nie abstrakcyjne, ale najlepiej opisujące nasze polityczne aspiracje. Wielka Polska Katolicka – gościnna i otwarta na współpracę, owszem, ale przecież służąca przede wszystkim zabezpieczaniu Polaków w ich doczesnym bycie i w dążeniu do życia wiecznego.


Lista sygnatariuszy jest tam w linku.

I pamiętajcie - oni chcą tylko niższych podatków ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 36
I oczywiście że wyśmiewam, bo w tym tekście jawnie się deklarują że dla nich Polska ma być katolicka i #!$%@? xD


@Khaine: dlatego jak pisałem - nie zrozumiesz, bo nei chcesz zrozumieć. Nie wiesz co dla Brauna znaczy KATOLICKA Polska i nie wiesz że znaczy to o dziwo mocniejsze rozdzielenie kościoła od państwa w myśl zasady "Bogu co boskie, Cesarzowi co cesarskie".

Ale żyj w swoim nienawistnym świecie własnej ignorancji. Przecież
@gardzenarodowcami: @Khaine: wolę wolny rynek, za tym też Braun się oponuje i na zachodzie wolny rynek był podstawą prawną od lat i na szczęście póki co w prawie się to mocno odznacza - w tym szacunek do człowieka i jego wolności.

Co do Brauna, piszecie bzdury bo nawet nie potraficie skonfrontować tego co mówi z rzeczywistością. Jesteście pogrążeni w nienawiści i ignorancji.

Ale jak nie Wy to mam nadzieję, że
@sorek: 03:30
Braun mówi o tym, że nic świetego w demokracji nie może być, bo wszystko można poddać głosowaniu.
To nie jest żaden argument. W monarchii jeden typ mówi, co jest dobre a co nie. W oligarchii mała grupa mówi co jest dobre a co złe. To nie jest żaden zarzut, a Braun go w taki sposób przedstawia.
Dalej mówi o wtórny analfabetach, podczas gdy analfabetyzm przed 1950 był ogromny wszędzie.
@Khaine: Dla mnie takie rzeczy są nieistotne. Nie głosowałem nigdy na konfę, ale gdyby mieli program ekonomiczny który mi pasuje to bym zagłosował nawet jeżeli pod względem kulturowym bym trochę od nich odstawał, bo chcieli by np. zrobić Jezusa królem polski. Tak samo jak zagłosowałbym na przyszłego prezenta jeżeli pierwsza para miałaby być homo. Gdyby była partia nazywająca się "homokomando" czy "LGBT 2024" to też bym na nich zagłosował. Wywalone mam.
Dlatego irytuje mnie Polska gdzie jeden się spina, że ma krzyż w urzędzie, a przecież on jako ateista nie może patrzeć na krzyż, bo zaraz #!$%@? spłonie w miejscu, a drugi zobaczył osobę LGBT na ulicy a to w sumie jak czarownica więc należy spalić. Wygląda to tak jakby ponadpartyjnie ustalono, że wszyscy Polacy mają być #!$%@? ekonomicznie i macie tu tematy zastępcze do #!$%@? się, a ludzie to łykają.


@CyfrowyD:
@Khaine: Ja nie mówię, że to jest dobra parta. Sam na nich nie głosowałem. Właśnie częściowo ze względu na to co napisałeś. Po prostu dziwią mnie wpisy, że konfederacja odjaniepawla jakieś katolickie chochoły. No tak, a o co chodzi? Tego właśnie bym się po nich spodziewał. Jakby mieli plan cięć kosztów dla obniżenia podatków to może bym zmienił zdanie.

Ale tak samo zagłosuję na dobrą partię wspierającą małżeństwa homoseksualne, aborcję do
No tak, a o co chodzi?


@CyfrowyD: No o to że trzeba to tępić i wypalać ogniem, bo ten kraj jest gnębiony przez katolicką ideologię cierpienia i przegraństwa już zdecydowanie za długo. Ostatni "wyrok" TK to jest właśnie gnębienie ludzi na religijne zlecenie jakichś psycholi.

I ich program gospodarczy to populistyczne slogany do wycierania mordy, zaś ich prawdziwe intencje to przede wszystkim uczynienie z Polski rekonstrukcji Watykanu.
@Khaine: Wyrok TK to problem biednych ludzi. Zresztą są już organizacje które dzięki finansowaniu pomagają kobietom z niechcianą ciążą. Więc mieszkając w Polsce możesz mieć aborcję finansowaną przez jej zwolenników w normalnych warunkach. Jakbyś miał pieniądze to i tak pewnie zamiast pchać żonę do lokalnego rzeźnika kończącego 72h zmianę w szpitalu zabrał byś ją do fajnego miejsca żeby nie miała traumy spowodowanej i tak już ciężkim zabiegiem.