Wpis z mikrobloga

Niedługo kończę studia, ale nie chce wiązać z nimi przeszłości. Chciałbym dostać się na informatykę i nie wiem która uczelnię wybrać. Do wyboru mam Politechnikę Białostocką, SGGW lub WAT. Która z nich jest najbardziej wartościowa? A może jakaś inna uczelnia? Oczywiście chce iść na zaoczne, a przez wakacje podszkolić programowanie żeby za jakiś czas dostać się chociaż na staż.
#studia #programowanie #informatyka #studbaza #warszawa #bialystok #pytanie
  • 17
@Majster98: Wybór uczelni powinnien zależeć od tego czym chcesz się zajmować w przyszłości. To powiedziawszy, studiowanie informatyki na SGGW brzmi lekko absurdalnie dla mnie. Ta uczelnia ma chyba kompletnie inny profil. Po prostu sprawdź plany studiów i syllabusy i wybierz to, co najbardziej Cię interesuje.
Inna pytanie, dlaczego w ogóle chcesz studiować. Zgaduję, że chcesz zostać legendarnym programistą. Może Cię zaskocze, ale wyższe wykształcenie może wcale tutaj nie pomóc. Zwykle jestem
@groman43 Tak po prostu pomyślałem żeby je zacząć, aby mieć papier, bo wszędzie jest wymagany. Chciałbym programować, bo jest to ciekawe i sprawia mi przyjemność, więc czemu nie spróbować XD
@Majster98: tak, a ja slyszałem, że aby się dostać trzeba mieć plecy. Plota głosiła, że szczególnie na mundurowe; możesz mieć najlepszą maturę i najlepiej przejść testy wydolnościowe ale bez poparcia nie być przyjęty.
@elektryczny_mariusz: @Majster98: jako, że przyjaciel prowadzi firmę IT, ja jako jeden z pierwszych pracowników pomagałem przy kilku rekrutacjach odpowiem tak: łebski gość samouk po lingiwstyce, z inicjatywą i samozaparciem do nauki programowania i robiący swoje projekty opensourcowe był (ku mojemu rozczarowany) oceniany niżej niż przeciętny gość z rokiem doświadczenia w korpo.
"Bo nie wiadomo jak współpracuje z ludźmi".
Jeśli nie jesteś z bajki "studia IT na znanej uczelni" to najtrudniejszy