Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #technologia #internet #wifi #kiciochpyta
Siemka, jako że #router mojego dostawcy ssie i wifi działa w obszarze może 5 metrów wokół routera szukam czegoś do 100zł. Jedyne wymaganie to znośny zasięg routera i żeby miał hub z tyłu. Ktoś może coś polecić? Nie trzeba mi jakiegoś demona prędkości bo net to i tak 50mbps.
Chyba że lepszym rozwiązaniem byłby wzmacniacz sygnału wifi? Z tym, że problemem jest nie tylko moc sygnału ale jego stabilność. Wymiana routera nic nie daje, ogólnie jest to problem u tego dostawcy bo po sąsiedzku stoi ten sam sprzęt i mają te same objawy.
  • 8
Śmieszne jak ludzie nie ustawiają sprzętu jak trzeba, tylko wlaczaja i mysla ze juz dziala. Wcale mi nie zal takich ludzi, Stonoga przewidzial ze trzeba takich golić.
Zainstaluk inSSIDer i sprawdz kanaly.
Rozszerz 2.4GHz na szeroki kanał 40Mhz, włącz wspólne 5GHz
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: No śmieszne, że u dostawcy pracują tacy ludzie co nie potrafią tego ustawić tylko włączają i myślą że już działa. Kanały wifi mi się nie gryzą bo mieszkam w domu i najbliższy Sasiad z internetem jest 50 metrów dalej. Z resztą nic nie mogę zrobić z tą siecią bo cała konfiguracja jest zablokowana, nawet głupie hasło może zmienić mi tylko operator.
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: Nie, nie mogę bo próbowałem i cały konfig jest zablokowany, dzwoniłem do operatora i potwierdził, że tylko oni mają dostęp do tak ważnych rzeczy jak hasło do wifi XD Kwintesencja wykopu, chciałem żeby ktoś mi polecił ruter za 100 złotych a Typ próbuje mnie obrazić i udowodnić jakim jestem idiotą a sam widzę nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Dobra mordeczko nie musisz nawet odpowiadać, jakoś sobie poradzę
@fifrak: resetujesz router/modem który zanim pobierze config od operatora staje się ślepym urządzeniem z defaultowym passem, ale nadal Twoja ignorancja jest na poziomie Kaczyńskiego więc szkoda dyskusji.
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: Wiesz możesz wydupcać chyba na elektrodę bo widzę, że będziesz świetnie pasować do tego toxic community. Jakby się dało , to bym zmienił co już napisałem, ale widzę że już w podstawówce jak mieliście czytanie ze zrozumieniem musiałeś omijać lekcje. To nie jest zwykły router tylko urządzenie wielofunkcyjne, które odbiera sygnał bezpośrednio z światłowodu i rozsyła do TV oraz odpowiedzialne jest za wifi. I jeszcze raz powtórzę, dzwoniłem do operatora