Wpis z mikrobloga

#policja #scam #oszukujo
trafiłem na jakiś sklep internetowy, który wygląda mi na oszustwo. policja ma jakiś adres do zgłaszania takich podejrzanych rzeczy, jak nie jestem poszkodowanym?

wg whois, strona założona przed tygodniem,
brak informacji kontaktowych poza adresem email, nie ma telefonu, adresu, nazwiska, itp.
opłaty tylko z góry, brak wysyłki za pobraniem,
darmowa wysyłka, a w koszyku kilkanaście zł za wysyłkę,
w ofercie sprzęt, którego nie ma na rynku, do tego po cenie kilkukrotnie niższej, niż kiedy dany produkt był sprzedawany
https://dyskonto.store/
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bukszpryt: ostatnio jak byłem na policji to goście mieli tylko maszynę do pisania bez dostępu do internetu. Tak więc mogą nie zrozumieć co zgłaszasz
@espu: stąd to moje pytanie. sam kilka razy składałem zeznania i wiem, że poszczególni policjanci nie mają dostępu do internetu na służbowym sprzęcie.
warto by jednak było w jakiś sposób oszusta dojechać.
złodziej to najgorszy śmieć.
@nimnul: napisałem do nich i do certu. może ktoś coś ogarnie.
strona raczej zniknie w ciągu miesiąca, więc raczej nie ma sensu do policji słać, bo im dłużej zajmie oddanie tego jakiemuś młodszemu aspirantowi, który umie z kompa korzystać.
Jakby kogoś interesował UPDATE:
sklep już nie istnieje, domena jest do kupienia.
mam nadzieję, że powodem tego jest to, że oszust spadł z rowerka i sobie ten głupi ryj rozwalił, a nie to, że prostu zwinął się po nachapaniu się wystarczającej ilości kasy.
#oszukujo #scam