Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EmigrantBelfast: inna strategia ¯\_(ツ)_/¯

A wszystko to oczywiście wynika z odmiennej strategii, którą przyjął ten kraj. Brytyjczycy uznali, że lepiej jak najwięcej osób zaszczepić przynajmniej jedną dawką szczepionki. I bez znaczenia jest tutaj ryzyko, że zabraknie drugiej dawki. Takie stanowisko krytykuje m.in. prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19 oraz prof. Krzysztof Simon. Eksperci mówili wprost: to hazard. - Przerwanie dostaw szczepionek byłoby fatalne w skutkach - mówił w programie "Newsroom"
adekad - @EmigrantBelfast: inna strategia ¯\\(ツ)\/¯

A wszystko to oczywiście wynika ...

źródło: comment_1612937628Suy2scMi2lvKIRkFlPNP7Q.jpg

Pobierz
@pol-scot: Dla mnie to wszystko jest chore, zaszczepia ich 1 dawka, druga miała być po 2 tygodniach, ale nie będzie no i ja nie rozumiem. Co potem? Od nowa się szczepimy czy 2 dawka podana za pół roku np tak samo działa jak po podaniu jednej po drugiej po dwóch tygodniach?
@kwiatosz: Takie tłumaczenie mnie wgl nie satysfakcjonuje. Ktoś kto się bał choroby i się chronił powiedzmy ten rok do momentu szczepionki, na bank nie zdjął super chroniącej maski i chodził bez, nie trzymał dystansu i przestał myć ręce. Także słabo to wyglada
@EmigrantBelfast: @thomekh: Zgodnie z najnowszymi danymi (jeszcze nie opublikowane oficjalnie):
https://www.dailymail.co.uk/news/article-9243101/Pfizer-Covid-jab-offers-two-thirds-protection-against-virus-one-dose-new-data-set-show.html
Pierwsza dawka ma dawac okolo 65% skutecznosci (Pfizer ale i AZ) wiec wola zaszczepic 15 mln jedna niz 5 mln dwoma. Co bedzie lepsze to ciezko w tej chwili powiedziec ale niech te polskie madre profesory lepiej sie skupia na tym w czym pl jest dobra (produkcja kolorowych drazetek na wszelkie mozliwe pseudo schorzenia - spray na suche usta????:)