Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwe, że kable które są w centralce telefonicznej są zakończone skrętką RJ45 a po drugiej stronie od telefonu są zakończone końcówką RJ-11? Muszę zamienić numer między dwoma telefonami i nie wiem które to są dokladnie kable w centralce XD próbowałem sprawdzać to testerem do kabli by znależć który to kabel. Centralka Optima Platan. Nie jestem w stanie połączyć się z nią komputerowo :(.
#it #informatyka #siecikomputerowe #telefony #telefoniakomorkowa #centralatelefoniczna
  • 8
@Lozkowsalonie tak, jest taka możliwość w analogu są wykorzystane dwa piny, wiec że skrętki "lanowej" możesz zrobić 4 niezależne linie. W rj-45 trzeba zarobić 2 środkowe piny tj 4 i 5.
@biju: Kable mam takie, że z jednej strony mam RJ-11 po drugiej RJ45, jak podpiąć to do urządzenia? Oczywiście RJ-45 do slotu RJ 45 (bo inaczej nie wejdzie), a po drugiej stronie RJ-11 podpiąć do R11 czy do slotu RJ45?
są zakończone skrętką RJ45


@Lozkowsalonie: skrętka to rodzaj przewodu, RJ45 to rodzaj złącza. Jeśli to centralka telefoniczna, to tak, jest możliwe, że ma złącza RJ45, choć wtedy jest też realna możliwość, że w jednym złączu masz kilka linii telefonicznych.
@Lozkowsalonie: Tak maja dla przykladu centrale Slicana. Masz dwie opcje, kazdy port to osobny telefon, ewentualnie na pierwszym porcie z grupy 4 mozesz porozdzielac pary, w efekcie w centrali podpinasz tylko fizycznie co 4 port a wyciagasz wszystkie numery telefonow, Platan pewnie moze miec podobnie. Sa adaptery ktore pozwalaja zmieniac pary w skretce, nawet mozesz sam cos takiego zrobic jesli masz zbedne kable, troche wtyczek lub gniazdek i troche cierpliwosci.