Wpis z mikrobloga

Po aktualizacji do One UI 3.0 / Android 11 na s10e zauważyłem że coś strasznie wpieprza bateri. Podczas używania telefonu procenty dosłownie znikają w oczach co gorsza nawet w momencie gdy telefon jest wygaszony i odcięty od sieci. Jak wiadomo ten aku w s10e do największych nie należy ale przed update'em wszystko było w normie i potrafiłem wyciągać bardzo ładne wyniki SOT nie oszczędzając telefonu w kwestii apek. Poniżej przedstawię jak to wyglądało przed aktualizacją jak i zarówno obecnie.

Przed aktualizacją zostawiając na noc telefon telefon z włączonym wi-fi, niekoniecznie czyszcząc apki z ostatnio używanych i jedynie wygaszonym ekranem bez włączonego always on display przez cała noc zjadało mi 2% góra 4% poziomu naładowania. W trakcie normalnego użytkowania telefon wytrzymywał długo jak na to co oferuje bateria - czyli bite kilka godzin z włączonym wi-fi, rozjaśnionym ekranem w okolicach 50%, używając różnych apek w tym bateriożernego instagrama, chrome, youtube vanced czy twitcha w tle na multitaskingu.

Po aktualizacji gdy zostawię telefon na noc nawet z wyłączonym wi-fi i apkami to znika między 10 a 20% poziomu naładowania... Gdy używam normalnie tak jak opisałem kilka linijek wyżej bateria znika w oczach, procenty spadają co kilka minut ( ͡° ʖ̯ ͡°) A nie posiadam nawet żadnej apki typu messenger która zjada baterię w opór.

Warto wspomnieć że ustawienia telefonu mam takie jak poniżej:
Wszystkie apki w ilości sztuk 43 wrzucone w tryb deep sleep prócz remappera przycisku bixby, chrome i youtube vanced.
Zawsze mam włączony tryb oszczedzania energii.
Zazwyczaj jasność ekranu mam ustawioną na 30-40% max.
Nie mam włożonej karty sim więc telefon nie korzysta z głównej anteny w poszukiwaniu sygnału

Roczny s10e na exynosie ze sprawną baterią
Region - XEO
Oficjalny update OTA z 1 Lutego - G970FXXU9EUA4
Build number:
RP1A.200720.012.G970FXXU9EUA4

Ogólnie problem nie tyczy się włącznie s10e ale wielu innych modeli a z tego co czytałem jedni mają ten problem a inni chwalą że aktualizacja poprawiła sprawność zarządzania energią. Co ciekawe to że ten update powinien posiadać poprawki odnoszące się do drainowania akumulatora ponieważ ten problem właściwie przedłużył proces wydania Androida na serię s10 / n10 (,) Jeżeli Samsung tego nie #!$%@? w najbliższym czasie chyba będzie trzeba robić manualny roll back do One UI 2.5 na Androidzie Q albo instalować custom roma. Też to zauważyliście?

#s10e #samsung #android #galaxy #androiddev #telefony #smartfon #s10 #pytanie #kiciochpyta #telefon
Pobierz s.....y - Po aktualizacji do One UI 3.0 / Android 11 na s10e zauważyłem że coś strasz...
źródło: comment_1612640860Ian5r9YuB6gE4BJ15pTKmM.jpg
  • 16
@Marek1991: No tak tylko ja tak sypiam po 6h i wpieprza prawie 20 procent. Robiłem test wczoraj czyli wyczysciłem telefon poprzez panel czyszczenia apek cache'u itp . naładowałem na 100% wylaczylem wszystko, wlaczylem tryb samolotowy , zrestartowalem telefon i wyczyscilem apki na nowo. Tak zostawilem na te kilka godzin około 6-7 i wpieprzyło prawie 20% a przypominam , nie mam nawet karty sim w telefonie. Zdaje sobie sprawe ze telefon zjada