Wpis z mikrobloga

Czy moglby mi ktos wytlumaczyc cos odnosnie inflacji? :
Załóżmy ze osoba X wziela rok temu kredyt hipoteczny na kwotę 150 tysiecy. Wkład własny 30k,
Zostalo do splacenia 120 np na 20 lat wiec rata Ok 650 zl, co sie dzieje w przypadku mocnej inflacji? Bo jestem w tym zielony, zalezne jest to od warunkow kredytu? Jesli wartosc pieniądza spadnie dwukrotnie wtedy rata kredytu dwukrotnie sie podnosi czy jak to dziala? #ekonomia #kredythipoteczny #kredyt #banki #kiciochpyta
  • 12
@supremeyeth generalnie mocna inflacja oznacza wyzsze stopy procentowe. To nie od inflacji zalezy rata kredytu tylko od stop procentowych. A wysokie stopy procentowe sluza zbiciu inflacji. Masz do splaty 120k i rate 650zl dajmy na polowa z niej to czesc kapitalowa ( splaca te 120k) a druga polowa to czesc odsetkowa. W przypadku wysokiej inflacji nadal bedziesz mial do splaty 120k ale rata co miesiac bedzie wynosic 1300zl - czesc odsetkowa sie
Czy moglby mi ktos wytlumaczyc cos odnosnie inflacji? :

Załóżmy ze osoba X wziela rok temu kredyt hipoteczny na kwotę 150 tysiecy. Wkład własny 30k,

Zostalo do splacenia 120 np na 20 lat wiec rata Ok 650 zl, co sie dzieje w przypadku mocnej inflacji? Bo jestem w tym zielony, zalezne jest to od warunkow kredytu? Jesli wartosc pieniądza spadnie dwukrotnie wtedy rata kredytu dwukrotnie sie podnosi czy jak to dziala? #