Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 59
@Zgrywajac_twardziela: różowa ostatnio się wkręciła w drugiego kota, więc zadzwoniła do przytuliska w Głownie. Pierwsze co to zapytali, czy jest balkon zabezpieczony. W sumie racja, ale ich nawet nie interesuje, że jest zabezpieczony siatką, na tyle dobrze, że pierwszy kot się nie targnął z 5 piętra za gołębiem. Ma być konstrukcja zabezpieczająca z drewna albo trwała konstrukcja metalowa xD a później wstawiają te umysłowe k----e ogłoszenia przygarnij kotka, który świetnie
  • Odpowiedz
  • 0
@JerzyDabczak To akurat p------e. Mam 2 koty od 11 lat (w sumie 3 różne bo jeden zszedł na chłoniaka). Szczęśliwe i zadbane, ale ze schroniska bym nie dostał bo balkon nie spełnia wymogów.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: my chcieliśmy dwa lata temu psa ze schroniska mieszczącego się jakieś 50km od naszego domu. I w sumie nie dziwię się, że jest tyle zwierząt w schroniskach, skoro procedury mają tak z-----e.
Musi być wizytacja sprawdzająca warunki w domu przez jakiegoś inspektora, no ale inspektora nie wyślemy bo daleko, bo nie ma czasu itp. I generalnie to nie wiem czy chodziło o dystans bo im po prostu wyraźnie nie
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: pewex, w schronisku na mrozie na pewno będzie zwierzakowi lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja chciałem wziąć kota, jak zobaczyłem formularz to oniemiałem. Łatwiej dostać kredyt na dużą bańkę. No ale, zależało mi, wypełniłem. Po wszystkim nawet nie doczekałem się odpowiedzi a gdy dzwonem to nie odbierali ode mnie.
  • Odpowiedz
@aret: No ale dzieci są różne i często męczą zwierzaki, mnóstwo masz takich wpisów choćby na Mirko gdzie jakiś bachor kotu obciął wibrysy bo mu się nudziło. Brak zgody na adopcję zwierzaka przez rodziny z małym dzieckiem uważam za bardzo słuszny wymóg. Do tego dochodzi jeszcze możliwość uczulenia na sierść u dziecka i wtedy tacy rodzice oddają zwierzaka z powrotem co jest cholernie nie w porządku...
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Wchodzimy w skrajności w tej chwili. Chyba lepszy dom z dzieckiem niż u jakiegoś patusa co ma w dupie zwierzę ale spełniał wymogi?
Powiedz mi w takim razie jaki jest minimalny wiek dla dziecka by móc mieć zwierzę ze schroniska?
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Wychodzi na to, że jak kupię sobie psa to wszystko jest ok Nie jest to w żaden sposób zabronione ale jak chce pomóc biedakowi ze schroniska to już jestem be bo mam małe dziecko?
  • Odpowiedz
@aret: jeżeli uważasz, że się nie stała, to nie miej zwierząt...to Tobie bambinizm wszedł za mocno, a na pewno i zdecydowanie bycie pieprzniętym na pynkcie dzieci. Zapewne jesteś typem człowieka, który na wszystko, co dzieciak odwali, czy nawet zniszczy coś w miejscu publicznym, to powiesz "przecież to tylko dziecko" i będziesz wielce oburzony, że ktoś śmiał zwrócić uwagę dziecku. Ha tfu na ludzi, którzy hodują dzieci, zamiast je wychowywać.
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Nie nie jestem Super, że oceniasz osobę po 2,3 wpisach na portalu ze śmiesznymi obrazkami. Więc jesteś dokładnie takim człowiekiem o którym piszesz.

będziesz wielce oburzony, że ktoś śmiał zwrócić uwagę dziecku.

Wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz