Wpis z mikrobloga

@Sandrinia: I serio. Co temu psu się stało? Stracił zdrowie? Inne psy już go nie będą lubić? Gdyby dziecko mu te kredkę w oko wsadziło to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@hydropulper: tak, na serio. Małe dzieci nie powinny mieć dostępu do zwierząt w swoim domu. Dziecko po pierwsze ma idiotyczne pomysły, po drugie jest ciekawskie i będzie "testowało" na ile sobie może pozwolić względem zwierzaka. Jak taki kot drapnie, czy pies ugryzie to być może się nauczy, że tak się nie robi. Do dziś pamiętam, jak miałam 6 lat i koleżanka męczyła wiewiórki, które miała. Albo jak miałam 9 i
  • Odpowiedz
@aret: markery/flamastry zawierają w sobie związki chemiczne szkodliwe dla skóry, a przez skórę te substancje są też wchłaniane do organizmu. Nie zmywa się ich łatwo. Z twarzy dziecka zejdzie, ścianę się przemaluje, z psem już gorzej. To zdj to tylko jeden z przykładów, w komentarzu powyżej podałam przykłady z autopsji ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
markery/flamastry zawierają w sobie związki chemiczne szkodliwe dla skóry, a przez skórę te substancje są też wchłaniane do organizmu.


@Sandrinia: Przesadzasz i to bardzo.
  • Odpowiedz
@hydropulper: pieska zabrać, a dla rodziców dożywotni zakaz posiadania zwierząt ¯\(ツ)_/¯
ale Ty najwyraźniej z tych co to uważają że pies na łańcuchu i w nieogrzewanej budzie miał dobrze, więc nawet nie ma co dyskutować z Tobą bo nie masz grama empatii w stosunku do zwierząt ¯\
(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@hydropulper:

Posiadam teraz cztery psy, czy wedlug ciebie powinnam je oddac do schroniska jezeli zajde w ciaze w przyszlosci, czy po prostu nigdy nie powinnam miec dzieci?

Powinnaś odpowiedzialnie podchodzić do "posiadania" psa i nie brać go jeśli planujesz dzieci. Równie dobrze Twój dzieciar może mieć uczulenie na sierść co wcale nie jest jakąś rzadkością, i co wtedy?
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: zupelny brak, dlatego wlasnie od 5 lat chodze po wetach z moim psem ktory choruje przewlekle i na 99% nigdy juz nie bedzie zdrowy. 200/300 euro co wizyta, ale co tam, brak mi empatii, bo nie oburzam sie jak jakis eco terrorysta pod obrazkiem gdzie dziecko pomalowalo psa flamastrem.
  • Odpowiedz
@hydropulper: jak zamierzałaś od dawna mieć dzieci, to uważam, że nie powinnaś brać zwierząt. Ale jeśli dbasz teraz o te cztery psy i przede wszystkim je masz, to nie oddawaj, to oczywiste, a dzieciaka od najwcześniejszego dzieciństwa wychowuj tak, aby też dbał i kochał te pieski. Powtarzam-wiem, że to nie reguła, że dzieci męczą zwierzęta, a Ty już wjeżdżasz z pytaniami, które mają na celu raczej atakowanie mnie i obśmianie
  • Odpowiedz
@hydropulper:

zupelny brak, dlatego wlasnie od 5 lat chodze po wetach z moim psem ktory choruje przewlekle i na 99% nigdy juz nie bedzie zdrowy. 200/300 euro co wizyta, ale co tam, brak mi empatii, bo nie oburzam sie jak jakis eco terrorysta pod obrazkiem gdzie dziecko pomalowalo psa flamastrem.

Tak kochasz te pieski że planujesz dzieciara przez którego możesz być zmuszona się ich pozbyć bo będzie miał alergię...
  • Odpowiedz
@Sandrinia: ja moimi pytaniami probuje cie sklonic do refleksji nad swoimi pogladami. Dzieciak ze zdjecia pomalowal psa flamasterm. Czy powinien byl to zrobic - nie. Czy powinien dostac kare za takie zachowanie - tak. Czy psu stala sie krzywda? Trzeba najpierw okreslic co to krzywda, bo dla mnie to bicie albo inne sadystyczne czynnosci, ale nie to co stalo sie na zdjeciu. Watpie, ze dzieciak trzymal psa sila i go
  • Odpowiedz
@hydropulper: ja też napisałam dłuższy post, który mógłby skłonić do refleksji. Z autopsji, a nie randomowego zdjęcia z internetu. Zdjęcie jest tylko przykładem debilnych pomysłów dzieci względem zwierząt, a Ty z kolegą wyżej tylko uczepiliście się tego zdjęcia. Za to żadne z Was nie odniosło się do mojej pierwszej wypowiedzi do Ciebie ¯\_(ツ)_/¯ dla mnie to są wystarczającego powody, by nie brać zwierząt, jeśli planuje się mieć dziecko. Przy okazji
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Nie odpowiedzialam na to, bo uwazam, ze przytaczanie takich skrajnosci nic tutaj nie wnosi. Uwazam, ze dzieci i zwierzeta do pewnego momentu powinny byc pod ciagla kontrola, zeby takie sytuacje sie nie zdarzaly.
  • Odpowiedz