Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakis zawór? Jest to jedna część. To kółeczko nie jest ruchome (chyba, że czymś zaklejone). W tym otworku pod kapturkiem jest jakaś malutka sprężynka.
Problem polega na tym, że benzyna zasysa się jednym przewodem i tym samym przewodem wraca. Malutki otworek, który moim zdaniem powinien wprowadzać paliwo do gażnika przepuszcza bardzo słabo - ledwie się sączy.
Próbowałem drucikiem przepchać, ale nie przechdzi.

Rurka z lewej łączy się tylko z otworkiem z czarną otoczką.

Jak tu jest zrobione tłoczenie paliwa? (czy tez zasysanie?) możliwe, że powietrze jest wtłaczane do zbiornika, i paliwo pod ciśnieniem wpychane jest do gaźnika? Zbiornik ma szczelny korek.

Homlite sx135 bandit

#naprawiajzwykopem #kosiarka #mechanikasamochodowa
pinkfloyd12 - Czy jest tu jakis zawór? Jest to jedna część. To kółeczko nie jest ruch...

źródło: comment_1612523655xmS0dXiX8iRzgFsdwCw9KY.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pinkfloyd12: W kosach są stosowane najczęściej gaźniki membranowe, a najczęściej występującą usterką jest właśnie zużycie membran w tym membrany odpowiadającej za tłoczenie paliwa. Dlatego powinno się wypalać całe paliwo z gaźnika przed dłuższym postojem. Kup nowy zestaw membran najlepiej oryginalnych i poskładaj wszystko zgodnie ze schematem z netu, powinno pomóc.
  • Odpowiedz
@fuck_yeah: Membrana jest ok (ta z zaworami, bo druga - sterująca iglicą była całkowicie pokruszona i jest zastąpiona folią). Nie ma bąbla (też się rozleciał), ale zrobiłem z folii śniadaniowej. Tyle, że wydaje mi się, że powinien on działac jak pompa - wciągać ze zbiornika i napełniać gaźnik, a od wciąga i tą samą rurką wypycha.

Zdaje mi się, że ten otworek ze sprężynka to zawór,ale zgodnie z moją teorią
  • Odpowiedz