Wpis z mikrobloga

Ogólnie trochę beka, bo:
1) dyrektorowi 520d z 2019 r. nie odpaliło przy -18°C i przyjechał passatem
2) po tygodniu siarczystych mrozów 2-letnie Mondeo innej dyrektorki również skapitulowało (choinka, check engine, brak mocy) - trzeba było brać nowe auto w leasing, bo Mondeo zdechło
3) a mój 16-letni 1.6hdi ostatnio stał 3 dni pod czapą śniegu w -15°C i odpala bez zadławienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

stary diesel > 2-3 letnia klasa premium

#motoryzacja #bmw #ford #citroen
  • 29
raz na 5 lat


@kipowrot: to dopiero pierwszy mróz, zobaczymy ile razy passat wygra tę konfrontację ( ͡° ͜ʖ ͡°) inna sprawa, że jak ktoś nie ma drugiego auta, to po prostu nie przyjedzie do pracy
@pan_warell: jak wyżej, auto > brak auta
to dopiero pierwszy mróz, zobaczymy ile razy passat wygra tę konfrontację ( ͡° ͜ʖ ͡°) inna sprawa, że jak ktoś nie ma drugiego auta, to po prostu nie przyjedzie do pracy


@red7000: traktujesz te przypadki jak jakąś normę. Nie znam nikogo kto ma nowe auto i ma zimą problemy z odpaleniem.
@lubie-solnik: No tam jest Mondeo niby dwuletnie, trochę za szybko jak na akumulator. Napisałem, że nie wiem co z nimi robili, może jazda na krótkich odcinkach, dużo odbiorników prądu, używanie ich na zapłonie, jakieś inne błędy prowadzące do niedoładowania/rozładowania aku... Trudno powiedzieć. W każdym razie dwa-trzy lata to zwykle jednak za mało, żeby auto miało nie odpalać - chociaż bywa to już czas pierwszych napraw.
No tam jest Mondeo niby dwuletnie, trochę za szybko jak na akumulator


@jamtojest: nie doceniasz zdolności oszczędzania na czym popadnie w Fordzie. W Focusie aku zaczął mi klękać po 1.5 roku, umarł po 23 miesiącach - czyli miesiąc przed końcem gwarancji xD
@jamtojest: widzialem ze 2 tyg po odbiorze auta aku padl i byl juz do #!$%@?. Auta stoja na placu czy gdzie indziej i aku dostaje juz na sam start po dupie.Bo to czasami odpala auto aby pokazac dla klienta albo go przestawic na placu itp
@pan_warell: jaja sobie robię, ot co, ale fakt, że oba nie odpaliły w jeden dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorek: chodziło o wydatek na pierwsze auto, nie znam osoby, która na pierwsze auto kupiłaby premium z salonu
Niech biedak z produkcji myśli że jak im stare diesle kręcą to mają nie wiadomo jaki powód do beki..


@TrionicSe7en: kiedy dupa pęka ci tak bardzo, że musisz sobie dopowiadać historyjkę i obrażać ludzi, żeby poczuć się lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@red7000 no na bank.. kiedy ci dupa pęka bo ktoś ma lepszy samochód od twojego i szukasz bądź czekasz aż mu się zepsuje.. pewnie Twój budżet na samochód to te mityczne 15 k zł i stać cię tylko na wypierdzianego francuza. Pozdro ( ͡º ͜ʖ͡º)
@TrionicSe7en i to dalsze dopowiadanie sobie historyjek xD a ja po prostu mijałem szefa na parkingu, bo przyjeżdżam tak jak on ok. 8:30, więc wszystkie auta służbowe z przodu parkingu już stały xD a kumpel z biurka obok zarządza flotą

I ot cała tajemnica.
@red7000 no właśnie.. biedak w starym PUGu, haha co tam szefuńciu BMW nie odpaliło? A mój stary nocnik, może i obsrany ale odpalił ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Trzymaj się tam miszczu (òóˇ)
@TrionicSe7en chłopie, ja stwierdziłem fakt, że dwa nowe auta klęknęły na mrozie, a ty obrażasz ludzi i szukasz psychologicznego rozwiązania, dopowiadasz sobie historyjkę i odgrywasz scenki xD przecież to jest smutne
@xspeditor Jak na pierwsze auto, to niskie spalanie jest idealne. Jednostka dosyć pancerna. 367k km najechane, ja zrobiłem od marca ponad 15k i jedyne co robię w aucie, to jakieś wymiany dla komfortu, chłodnica klimy, łożysko amorka, wycieraczki, takie tam. Silnik i okolice są bezobslugowe. Przegląd na rzetelnej stacji bezproblemowy.