Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, smacznej kawusi ʕʔ
Szukam racjonalnej odpowiedzi: mam do obejrzenia DS4 produkcji jeszcze Citroenowej z silnikiem HDI 2.0 (jeszcze nie blueHDI). Sprowadzone z Francji, zarejestrowane w Polsce. Z tego co się orientuję to fabrycznie dwulitrowe jednostki montowali wyłącznie w mocy 163KM. Właściciel twierdzi, że ma jednostkę 136KM. Myślałem, że cyfry mu się poprzestawiały w ogłoszeniu, ale po sprawdzeniu nr VIN u Syguły potwierdza się - 100kW, 320Nm. Faktycznie takie jednostki stosuje PSA, ale w C5, Peugeotach 408 etc; nigdzie nie znalazłem oficjalnego źródła, żeby pakowali je (nawet jako opcja) do DS4. Silnik rzekomo niewymieniany. Skąd może wynikać taka sytuacja?

Zastanawiam się, czy warto w ogóle ruszać się kilkaset kilometrów zobaczyć samochód, bo trochę mi to śmierdzi. Z drugiej strony na otomoto jest kilka jednostek dwulitrowych z deklarowaną mocą 136KM. Zatem drugie pytanie, nieco trudniejsze, czy jako laik da się zweryfikować w jakiś sposób czy to jednostka 136- czy 163-konna? Na co zwrócić uwagę?
#motoryzacja #psa #citroen #dsautomobiles
  • 14
@ZnubionekFan: tak, oczywiście coraz nowsze posiadają zmiany osprzętu, oprogramowania, dochodzą inne kat, dpf, adblue, itp. ze względu na normy spalania, ale podstawa jest ta sama. Podaj konkretnie model i rok, odpowiem Ci co posiada dany silnik.
@Haddi: Citroen DS4, rocznik 2015, manualna skrzynia, hdi 2.0. Btw właśnie szukam zdjęć, żeby to potwierdzić, ale u Syguły powiedzieli mi, że 136/140 mają wlew oleju przy filtrze, a 150/163 bliżej rozrządu.
@ZnubionekFan: więc źle Ci powiedzieli. Osprzęt może być różny, ale nie należy się sugerować takimi głupotami, jak strona wlewu oleju. Są 136/163KM z wlewem po lewej, ale też po prawej. Osprzęt różni się ze względu na normy spalin(po 2014 Euro 6). Auto może posiadać więcej bądź mniej KM, zależnie od wersji, ewentualnych modyfikacji użytkownika itp.
@Haddi: Dziękuję Ci serdecznie za pomoc, bardzo merytorycznie i konkretnie. Życzę Ci, żebyś trafiał w różnych dziedzinach życia na tak pomocne i obeznane osoby, jak Ty w tej dziedzinie. Miłego wieczoru ʕʔ