Wpis z mikrobloga

Nie powinienem tego robić, ale chu... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wystartowaliśmy w zeszłym tygodniu podcast o sztucznej inteligencji. Będą przewijały się tematy dot. bezpieczeństwa w sieci, Big Data, super komputrów, GPU i inne wszystkie dotyczące enterprise IT.
Z racji, że wikop nie lubi traillerów wołam teraz, kiedy na kanał wjechał pierwszy odcinek. Można popatrzeć sobie na nasze twarze - co mnie troche stresuje, można nas też posłuchać w dobrej jakości na większości platform audio - publikujemy przez Anchor-a.
Jak na razie nasi słuchacze to nasi znajomi, także fajnie będzie jeśli ktoś świeży tego posłucha.
Linki:

YT
SPOTIFY
ANCHOR

wrzucam też stronę na FB, może ktoś będzie chciał polubić ;)
STRONA NA FB

tagi
#programowanie #podcast #sztucznainteligencja #bigdata
zboinek - Nie powinienem tego robić, ale chu... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wystartowaliśmy w zeszły...
  • 8
@zboinek: taki odcinek bardziej filozoficzny niż techniczny wyszedł ;) Szkoda, że nie weszliście głębiej w temat jak można by napisać program dla takiego superkomputera (było wspomnienie o reinforcement learning, ale czy nie byłoby to niemożliwe przez konieczność zmapowania wszystkich rzeczy, które taki komputer mógłby zrobić?).
Słyszałam niedawno, że jest niemożliwe, żeby nauczyć sieć neuronową prostych działań np. mnożenia. To znaczy można zrobić model, który w danym zakresie będzie dawał prawidłowe wyniki,
@Networks_PowerCat: Dzięki :D nad flow pracujemy, mamy nadzieje się poprawić w przyszłości. Podcast jest jak by przeplotem tematów filozoficznych i technicznych chociaż i tak nie będziemy wchodzić aż tak głęboko, żeby pisać algorytmy bo podcast jest skierowany też do nietechnicznych osób. Raczej lekkie słuchanie niż dyktowanie kodu. Dzięki za wyczerpujący feedback :D