Wpis z mikrobloga

Mam w domu jednorodzinnym taki bezpiecznik opisany następująco "zabezpieczenie grzałki - dach". Ktoś ma pomysł co to może być? Na dachu mam solary do ogrzewania CWU. Wodę grzeję gazem więc nie jest to grzałka do ogrzewania wody. Jak załączę ten bezpiecznik to pobiera dużo prądu. Elektryk nie wie co to jest. #elektryka #remont #fotowoltaika #dom
  • 11
@ethics: ty piszesz o dużej wartości prądu. ja proszę o podanie wartości prądu. ty piszesz wartość mocy. WTF?

Wygląda na jakąś grzałkę, może faktycznie jest to ogrzewanie rynien lub dachu lub solarów by oczyscic je ze sniegu.
@ethics: Może jest tam jakaś grzałka zabezpieczająca czynnik w kolektorach przed zamazaniem.

System wodny charakteryzuje się wysokim poziomem zabezpieczenia przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego przy braku odbioru ciepła, natomiast układy te, z racji zastosowanego czynnika, wymagają zabezpieczenia przed zamarzaniem. Polega ono na okresowym włączaniu pompy obiegu solarnego i podgrzewaniu czynnika w okresie zimowym, w celu zabezpieczenia czynnika przed zamrożeniem. Ciepło niezbędne do podgrzania czynnika w układach wodnych będzie pobierane z zasobnika
@qerda: coś podobnego czytałem ale to ponoć ma się uruchamiać przy dużych mrozach typu -20 a tu wygląda jakby cały czas coś grzało bo latem też miałem wysokie zużycie prądu i się zwiększa