Wpis z mikrobloga

Niektórzy z Was kojarzą moją aplikację #mirkorandom - służy ona do losowanie zwycięzcy podczas #rozdajo.
Ostatnio znana jest głównie z tego że nie działa. Cóż - nie moja wina - wykop API v1 jest wycofywany...

Wiecie że #mirkorandom działało od prawie 7 lat? I wykonano prawie 24 tysiące losowań.

Ale mam dla Was Mirkorandom V2 - na nowym API Wykopu V2. Jest też uproszczone.
Adres: http://mirkorandom.x25.pl/

1. Tylko dodający wpis może losować we wpisie który do niego należy. Ma to sens, prawda? Wcześniej tak nie było. Aby to uzyskać skorzystałem z czegoś co Wykop udostępnia programistom nazywającego się Wykop Connect. Mirkorandom prosi Wykop żeby powiedział kto jest zalogowany i sprawdza w ten sposób czy to OP chce dodać losowanie. Natomiast każdy użytkownik może sprawdzić kto wygrał :).

2. Losowań nie można usuwać - aby była przejrzystość że nikt nic nie kombinuje.

3. Niestety Wykop ogranicza liczbę zapytań do API na godzinę, więc jeśli będzie teraz duża popularność to aplikacja może posypać błędami. Prośba do @Moderacja aby zwiększyć limit aplikacji "Mirkorandom V2"

4. Cały czas faza beta, ale wstępne testy zdają się potwierdzać działanie ;)
mazaq1 - Niektórzy z Was kojarzą moją aplikację #mirkorandom - służy ona do losowanie...

źródło: comment_1612337532uIfSS5dEROqsf2tYZPPoej.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mazaq1: Punkt 2; nie można usuwać, czyli nie można losować 2x tego samego wpisu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli wygrany się nie odezwie czasami trzeba to zrobić więcej niż raz
@m4kb0l: muszę w pracy coś niedługo w reakcie zrobić, więc uznałem to za świetne ćwiczenie. Jeszcze trzeba uporządkować kod i poprawić wiele detali.. Ikony są niewyrównane do tekstu a obsługa żądań to w ogóle jakaś masakra - żadnej rozsądnej obsługi gdy api zwróci coś nieoczekiwanego. Ale chciałem to jak najszybciej wypuścić :P
@mazaq1: Kurde, a jak pytałem kiedyś, jakie mirki znają maszyny losujące do #rozdajo, bo jedną znam i kojarzę, że jest co najmniej jedna inna, to nikt tego nie polecił. ( ͡° ʖ̯ ͡°)