Wpis z mikrobloga

@ortaliontrenera: u mnie zawsze robił to księgowy razem z wypłatami w innej walucie. Z tego co rozumiem to trzeba to przeliczać na PLN po kursie z danego dnia, najszybciej na necie chyba że dużo zarobiłeś to daj zarobić księgowemu.
@ortaliontrenera: szukaj na internecie panie. Nie ma filozofii większej. Przychody pomniejszasz o koszty. Czyli wartość sprzedaży pomniejszasz o koszt zakupu, do tego dochodzi prowizja przy sprzedaży. I jeśli robiłeś to w obcych walutach no to musisz przeliczyć z danego dnia jak je kupiłeś i jak je zbyles
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ortaliontrenera: liczysz kupno instrumentów po kursie NBP z dnia poprzedniego do zakupu (czyli jak kupiłeś w Revolut akcje 3 marca to sprawdzasz kurs 2 marca na NBP) i sprzedaż też po kursie z dnia poprzedniego. Tu już masz zyski na akcjach. Zostają jeszcze dywidendy o ile otrzymałeś. Jeśli tak to masz w historii Revolut ile dostałeś (znów na PLN średni kurs dnia poprzedniego) i ile już poszło podatku od nich. To
@Joachim_Mordechaj: @seba991: @ortaliontrenera: @seba991: @darekk1990:
Polecam mój tag #kalkulatorgieldowy i stronę kalkulatorgieldowy.pl
Pod tagiem jest też FAQ widoczne na PC.

Import z Revolut jest w fazie BETA pod adresem kalkulatorgieldowy.pl/beta
Revolut ma błąd w swoich eksportach związany z niewidocznym tekstem przy zbyt długim opisie ale już wiem jak to ogarnąć.

Wkleję tu część:
Gdzie mogę poczytać w skrócie o większości zagadnień związanych z podatkiem?
- Do czasu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OsSikorskiego: fuck bawiłem się trochę w day trading więc będzie tego że 150 różnych ruchów :D dzięki za info. Obecnie i tak nie rozliczam się w pl więc może w innych krajach jest to trochę mniej skomplikowane :)