Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie
a) Sprawdź jakie zapotrzebowanie kaloryczne jest odpowiednie dla Twojego organizmu. Przygotuj tygodniowy plan żywieniowy, który je spełni, a nawet dzięki ujemnemu bilansowi pozwoli wejść pozytywnie w Nowy Rok i zrzucić parę kilogramów przed wiosną.
b) Zrób szalik na drutach lub szydełku.
c) Posprzątaj w swojej szafie - sprawdź czy nie masz jakichś ubrań, których nie nosisz, które mógłbyś oddać do PCK, żeby uboższe osoby mogły z nich skorzystać.

Pora na mnie.
Myślę, ze trafił mi się fajny, zróżnicowany zestaw.
Punkt b) odrzuciłem, bo chwilowo jestem w stałym niedoczasie, nie miałbym jak wygospodarować czasu na nową umiejętność, której na dodatek raczej bym nie wykorzystywał.
Punkt c) odrzuciłem jako zbyt łatwy. Od kilku ładnych lat wdrażam życiowy minimalizm i pozbywam się na bieżąco zbędnych, nieużywanych czy zniszczonych rzeczy, głównie przez olx i grupy na fb typu "śmieciarka".

Wybór padł na a). Od dawna nosiłem się z podobnym zamiarem, ale zawsze znajdowałem dość powodów, żeby odsunąć to na później.

W celu realizacji wyzwania skorzystałem z https://diety.nfz.gov.pl/. Wg szybkiego testu PPM wyszło mi 1438 a CPM - 2013. Wydaje mi się to nieco zaniżone, ale, chociaż nigdy nie miałem problemów z nadwagą, mam prawidłowe BMI, to czuję jakieś 2-3 zbędne kilogramy po pandemicznej pracy zdalnej etc.

Wybrałem na wspomnianej wyżej stronie dietę 2000 DASH, dostałem propozycję 5 posiłków dziennie na każdy dzień miesiąca.

Formalnie wyzwanie można by było uznać za zrealizowane, ale jaki to by miało sens, gdybym wrzucił temat na półkę? W komentarzu zdjecia z pierwszego śniadania i II śniadania z wygenerowanego planu.

Dzięki, mirko()

#zdrowie #dieta #zywienie #nfz
Pobierz
źródło: comment_1612258135yc2E47oLwLoXPvSOkAA9D6.jpg
  • 3