Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie przeraża?

Że za 10 lat wypłynie kolejna "pandemia", a rządy będą miały do dyspozycji znacznie bardziej zaawansowane środki technologicznie niż czesiek krawężnik. Drony nad ulicami: nie masz potrójnej maseczki - dołek. Model chiński, scoring live, kamery - nie zdezynfekowałeś rąk przed kupnem Heetsów w Żabce, -30 punktów, kredytu hipotecznego już nie dostaniesz. Wigilia ponad 5 osób - wbija V-Komando, wypowiedzenie z roboty z automatu, rodzina na glebie i przekierowanie do Konzentrationslager Breslau.

Zostały jeszcze na tej planecie jeszcze jakieś oazy normalności? Nie wiem - Islandia, Zanzibar, New Hampshire?


#koronawirus
źródło: comment_1612199460sKBoNzp8gEYs1p8sjwpy9n.jpg
  • 17
@Dutch: Myślimy w tym momencie identycznie, sam napisałem chwilę temu że przy następnej pandemii to sobie życzę takiego wirusa który mnie wykończyć bo ja się w to nie zamierzam więcej bawić. Myślę o emigracji stąd w #!$%@?, tacy młodzi jak ja tu są traktowani jak konie pociągowe, coraz częściej się zastanawiam co ja tutaj #!$%@? robię (#!$%@? jakas myśl mnie tu trzymała, że będzie dobrze, że nie jest tak źle) Miałem
@szyryfyry1: siedziałem w NL na studiach i prawda jest taka, że jak nie znasz języka to co najwyżej szparagi możesz zbierać a koszty nieruchomości przy zarobkach robola są równie kosmiczne jak w PL. Jak tak przeglądam youtube to Polacy często przenoszą się do Azji i tam próbują coś ogarniać.

Ewentualnie typowa kariera expata jak kończysz studia po angielsku/masz w tym jakieś doświadczenie wchodzi w grę i się kręci korpokariera
@gupio: Wiem, wiem ja znam opowieści różnej maści, ale prawda jest trochę taka że jak miałem możliwość wyjechać to myślałem, że tu beszie mi lepiej, a trzeba było zabierać dupe z ziomkami i dzisiaj bym może tak nie narzekał. 2 braci siedzi w Szkocji mamy kontakt do dziś, ziomek w Szwecji, przykład szwagra z Anglii, nikt tu nie chce wrócić nawet o tym nie myślą. Raczej z tych co wyjechali to
@Dutch:
Pod tym względem w Europie to Białoruś, wygląda na to, że Szwajcaria się ostatnie. Gdzie indziej to szukałbym w Ameryce Południowej.

@zalozylem_usunalem_powrocilem:

swoją drogą to jest ciekawe, że "dyktatury" nie ograniczają wolności obywateli w czasie pandemii. Przecież mogliby z tego skorzystać, a taka Rosja, Białoruś czy Kuba ma dość liberalne podejście. Boją się wkurzać społeczeństwo w obawie o utratę władzy czy jak?

Nie są aż tak zależne od koncernów
@Dutch: Wszystko idzie w tym kierunku. Mnie zsatanawia też do czego ludzkość będzie się w stanie posunąć, jesli naprawdę zaatakuje nas jakiś groźniejszy wirus. Jaka będzie rreakcja społeczenstwa. Czy będziemy wtedy zrzucać bomby na miasta, niczym w filmie "Epidemia" i domagać sie takich działan, czy też przeciwnie, ludzie zlekceważą wtedy całkowicie zagrożenie, mając w pamięci obecny cyrk.
@zalozylem_usunalem_powrocilem: podobnie końcówka rządów PO początek PiSu wyglądało to bardzo obiecująco, no cóż. Teraz za późno ¯\_(ツ)_/¯ Możesz jeszcze rozglądać się jak będzie wyglądał świat po kowidzie ale w samym 21 ciężko będzie się wynieść
Boją się wkurzać społeczeństwo w obawie o utratę władzy czy jak?


@zalozylem_usunalem_powrocilem:

Nie mają potrzeby bardziej dokręcać śruby - zwierzęta i prole są wolni.

@Dutch:

Ja myślę, że nie będzie kolejnej pandemii, tylko ta będzie trwała tak długo aż się wszystkich wytresuje. Młodsze pokolenia zapomną jak to było przed i tak po prostu zostanie.
@vivalder_12:
Dziękuję - ja staram się stosować "D" - już przed plandemią starałem się nie wchodzić na głowę kolejnej osobie w kolejce, taki przyzwoity elementarz. Ręce dezynfekuję tam gdzie to konieczne, bo to też racjonalne. Maseczki traktuję jako zbędny teatrzyk bezpieczeństwa i placebo, i jak to powiedział bodaj Pinkas "psychologiczne oswojenie ludzi z pandemią". Co poniekąd potwierdzają ostatnie doniesienia: że najlepiej to nosić tak ze 2-3 naraz, bo jedna to w