Wpis z mikrobloga

Krążą ploty, jakoby mieli za kilka lat zakazać całkowitego używania kominków na paliwo stałe (drewno, itp).
Wie ktoś coś na ten temat?
Aktualnie projektuje dom gdzie mam w planach wstawić kozę. Nie chciałbym, żeby okazało się za rok czy dwa, że zarówno koza jak i cała instalacja będą stały nieużywane przez nowe wymagania

#budujzwykopem #budowadomu #prawo
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asasello: Też się mocno nad tym zastanawiamy. Ciężko jakieś opinie znaleźć w internetach o kominkach gazowych ale pod kątem naszych wymagań (wygląd płomienia jak najbardziej zbliżony do tradycyjnego oraz łatwość obsługi/czyszczenia) wydają się być rozwiązaniem idealnym.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przemowg: dokładne, wygląd zewnętrzny kominka taki sam, więc nie będę inwestował 20kpln w kominek na drewno, jak mi zakażą za chwilę. Od razu kupię gazowy i tyle.
  • Odpowiedz
Mam kominek gazowy w salonie od dobrych kilku lat. Jest to na pewno wygoda (wlaczany na pilota, brak popiolu, nie trzeba wychodzic po drewno). Wyglada praktycznie jak tradycyjny kominek (sa jakies pseudo szczapki drewna w srodku) i daje dosc duzo ciepla w tym jednym pomieszczeniu.
Jednak teraz budujemy maly domek nad morzem - i bedzie tam na pewno tradycyjny kominek. Uwazam ze caly ceremonial rozpalania ma w sobie cos magicznego. Do tego
  • Odpowiedz
@jackhack:

ceremonial rozpalania ma w sobie cos magicznego.


Oczywiście się zgodzę i super rozwiązanie właśnie dla takiego domku do okazyjnego rozpalania.

Żona była sceptycznie nastawiona do gazowego to jej zapytałem jak ocenia szanse na to, że jak będę wracał #!$%@? po robocie to jej jeszcze w kominku rozpalę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pokazałem jeszcze jakiś filmik na YT, gdzie odpalają z pilota i wystarczyło.
  • Odpowiedz