Wpis z mikrobloga

@Norbit11: ale mi chodzi o dane z dnia, bo zauważyłem że cs ma dziennie od 700k nawet do miliona... ooo teraz nawet ma 1,109,600 xD
a szukam danych właśnie overwatcha bo chciałbym wyśmiać moich ziomków co mówili/pisali mi że valorant zniszczy csa xD
@Adom007: Wątpię. Jestem przekonany, że jest mniej popularny od Overwatcha. Miał dobry start, głównie dzięki ogromnym budżetom marketingowym. Sam skusiłem się zagrać i gra wyjątkowo bardzo mi nie podeszła. Uważam, że jest połączeniem wad Overwatcha i CS'a, bez własnego charakteru.
@kasper93: no i gdzie tam masz napisane ile ludzi gra w OW? No chyba że myślisz że ta 10 milionowa społeczność to ludzie grający w OW? Blizzard nigdzie nie podaje żadnych statystyk ile ludzi gra w OW. Jeszcze śmieszniej się na to patrzy kiedy musisz czekać na grę ponad 30minut xD

Nawet w tym mało popularnym Valorancie oczekiwanie na grę to chwila w porównaniu do wieczności który nas czeka w OW
@kasper93: To jest strasznie bełkotliwie napisane, co pewnie jest celowym zabiegiem, żeby namieszać czytelnikowi w głowie i sprawić, że zapamięta tylko liczbę 10 mln. No bo wynika z tego że mieli 10 mln aktywnych userow miesięcznie w kwartale w przeciągu 4 lat od premiery. Czyli ni cholery nie wynika z tego ilu ludzi obecnie łupie w OW, bo podali to tak jak gdyby wyliczyli średnia kwartalna liczbę aktywnych userow miesięcznie na
Oni przynajmniej mają prawdziwe dane, a nie wydaje mi się, że...

No chyba że myślisz że ta 10 milionowa społeczność to ludzie grający w OW?


@MarchwiowySok: MAU = Monthly Active Users, oczywiście ile z tego faktycznie gra aktywnie to nikt nie powie, ale są to ludzie, którzy mają grę zainstalowaną, zalogowali się, zagrali kilka gier. Interpretuj to jak chcesz. Też pamiętaj, że gra jest na wiele platform.

Jeszcze śmieszniej się na
@kasper93: no właśnie, nikt nie powie, sam odpaliłem kilak razy grę czyli zaliczam się do tych 10 milionów użytkowników. Co z tego że za każdym razem czekałam na mecz kilkadziesiąt minut i grałem z tymi samymi ludźmi jeśli zdecydowałem się na następną grę.

Rozumiem że to zależy też od serwera i DOMYŚLAM się że w takim US jest dużo więcej graczy. W Europie patrząc na to ile się czeka na mecz,
@Adom007: Obecnie riot nie udostępnia statystyk, ale ktoś zebrał dane ze stron typu blitz/valorant tracker odnośnie podziału rang. https://www.esportstales.com/valorant/rank-distribution-and-percentage-of-players-by-tier.

Dodatkowo riot od nowego odcinka wrzucił Leaderborard oraz usunął rangi w immortalu zostawiając tylko immortal i radiant, a w immortalu zbiera się RR (coś jak LP w lolu). a top 500 wbija radianta.

Jeżeli założymy, że ten % rozkład ma jakieś pokrycie z rzeczywistością to można policzyć ilość graczy w europie.
Obecnie