Wpis z mikrobloga

Od 1 lutego wchodzi długo oczekiwane przez Polaków luzowanie obostrzeń.

W końcu będzie można naciskać guziki w autobusie lub tramwaju z czystym sumieniem, bez obaw o udział ludobójstwie. Do tej pory każdorazowe wciśnięcie przycisku wiązało się z eksterminacją określonej ilości staruszków. Zwłaszcza podczas upałów latem, gdy jak wiadomo było znacznie więcej zakażeń niż obecnie, dlatego kierowca otwierał wtedy obowiązkowo wszystkie drzwi klimatyzowanego pojazdu, na każdym przystanku.

Po 11 miesiącach przyciski w komunikacji miejskiej przestają być źródłem śmiertelnego zagrożenia i można teraz zdjąć taśmy, którymi je oklejono dla naszego bezpieczeństwa na początku marca zeszłego roku:
https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25761475,ztm-wylacza-przyciski-do-otwierania-drzwi-w-autobusach-i-tramwajach.html

ZTM wyłącza przyciski do otwierania drzwi w autobusach i tramwajach. Z powodu koronawirusa. Żeby pasażerowie nie musieli dotykać guzików (zarówno tych wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdów), to kierowcy autobusów i tramwajów będą każdorazowo otwierać drzwi autobusów.


Zniesienie tego "obostrzenia" zajęło nam 11 miesięcy. Nie jestem pewien czy takie szybkie łagodzenie "reżimu sanitarnego" źle się nie skończy i nie jest to zbyt pochopna decyzja w obliczu mutacji wirusa i "trzeciej fali"? Może pan minister zdrowia powinien się teraz swoim zwyczajem wypowiedzieć, że - "nie rekomenduje takiego rozwiązania"?

#koronawirus #transport #komunikacjamiejska #ztm #autobusy #warszawa #obostrzenia
mrfavor - Od 1 lutego wchodzi długo oczekiwane przez Polaków luzowanie obostrzeń. 

...

źródło: comment_1612035387rFW5pwGX0Xr4EoTdZYkqJm.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@mrfavor: czekamy jeszcze na #!$%@? "stref wydzielonych z użytkowania", przynajmniej w tych autobusach, gdzie kierowcy oddzieleni są od reszty pojazdy wielkimi, stalowymi drzwiami. Chyba że oddzielona taśmą strefa pełni kluczową rolę w ochronie kierowcy przed zakażeniem, to wtedy nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@IsDaddyHome:
Jednak nie wszyscy się okazuje.
https://www.eska.pl/radom/nie-wroci-cieply-guzik-w-radomiu-mzdik-przetrzegamy-rezimu-sanitarnego-aa-LY5s-i5wR-ubbv.html

​Radom nie bierze przykładu z innych miast. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wstrzymuje się z ponownym uruchomieniem tzw. "ciepłego guzika" w autobusach. Związane jest to - jak tłumaczy instytucja - z przestrzeganiem reżimu sanitarnego.


Radom na razie nie zdecyduje się na to rozwiązanie. Powód jest bardzo prosty: wciąż obowiązują obostrzenia, limity w autobusach, a ciepły guzik to takie urządzenie, które byłoby najczęściej dotykane przez
  • Odpowiedz
@mrfavor: i tak bez sensu, skoro i tak każdy może być nosicielem to nie ma to sensu, takie działania nadal nie pomagają a szkodzą, aby to pomogło to trzeba by się zamknąć w domach i nie wychodzić, wszystko inne jest mało skuteczne że lepiej nic nie robić
  • Odpowiedz
@Precypitat:

Chyba że oddzielona taśmą strefa pełni kluczową rolę w ochronie kierowcy

Ocywiście, dzięki tej taśmie uratowano życie wielu kierowcom. Trzeba poczekać kolejne 11 miesięcy, nie działajmy pochopnie, nie lekceważmy zagrożenia.
  • Odpowiedz
@IsDaddyHome:

Ja bym jeszcze zrobił w autobusach poręcze pod napieciem elektrycznym, co by ludzie nie dotykali bez potrzeby i zakleił wszystko taśmami w miescie. Na pzrykład ławki zafoliowano niektóre i prosze od razu mniej przypadkow covida.
  • Odpowiedz
@IsDaddyHome: Człowiek to przede wszystkim gatunek stadny. Na przestrzeni wieków życie w grupie dawało nam przewagę. Dlatego każdy z nas ma zakodowane w głowie, że jak ktoś robi coś w dany sposób to znaczy, że to jest właśnie ten właściwy sposób. Na przykład granatowe jagody jesz, a czerwonych nie ruszasz bo inni tak mówią.

Albo jak jesteś w nowej sytuacji, co robisz? obserwujesz innych. Jest to jednak oczywiście błąd logiczny, ale
  • Odpowiedz
@mrfavor:
Mam mieszane uczucia - z jednej strony, że ZTM reaguje tak dynamicznie, z drugiej - należy pamiętać że jesteśmy na etapie między wygaszaniem epidemii, a wchodzeniem w trend wzrostowy (za chwilę III fala i powtórka z października). Do tego do gry wchodzi wariant brytyjski, brazylijski itp., które słabiej reagują na szczepionkę, więc wypadałoby poczekać na patch w chipie od Gatesa. Pandemia to nie niewinna zabawa w rosyjską ruletkę, tu nie
  • Odpowiedz
Do tej pory każdorazowe wciśnięcie przycisku wiązało się z eksterminacją określonej ilości staruszków


@mrfavor: może trochę szkoda że jednak z tego zrezygnowali xD
  • Odpowiedz
@mrfavor: Mam nadzieje ze nie dotyczy to nic nie robiących guzików do sygnalizacji świetlnej, które w 99% przypadków nie wpływały na zapalenie się światła, a w 1% podchodziło się do nich i traciło cykl świateł bo jak się nie kliknęło to się nie zapalały, mimo ze samochody i tak stały
  • Odpowiedz
@eMWu12: No tak, ale podobnie jest ze wszystkim- z poręczami, których wszyscy się trzymają w autobusie, czy chociażby z siedzeniami- zawsze jest ryzyko, że taki zaszczany menel usadowił się trochę wcześniej akurat na tym krzesełku, które Ty sobie wybrałeś( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz