Wpis z mikrobloga

Hej.
Mam kilka pytań odnośnie wydruku książki z plików PDF. Z góry przepraszam gdyby pytania wydawały się być głupie, ale totalnie się na tym nie znam, no a przecież kto pyta nie błądzi.
1. Chcę wydrukować parę książek z PDFów, ale zastanawia mnie kwestia okładki. Wiem, że często kseruje się okładkę jako zwykłą stronę początkową*, ale mi zależy na tym, by okładka była porządnej jakości, podobnie jak w oryginale. Nie wiem tylko czy w takiej drukarni oni już o to zadbają, czy sam muszę coś z tym zrobić/ich nakierować, a może kupić gdzieś okładkę i im dać do zszycia?
Widziałem książkę (również ksero) pewnego gościa co robił studia i muszę przyznać, że świetnie to wyglądało. Nie jakieś dziwne zszycie a'la scenariusz w dziwnej koszulce, a zwykła normalna okładka. Tak jak normalna książka. Żałuję, że nie spytałem się go o szczegóły, bo teraz to by mi się przydało.

* - Kolega tak sobie wydrukował całą książkę w szkole i zszył, ale przyznam, że nie było to zbyt ładne. Wiecie, takie typowe ksero czarno-białe zszyte w ten sposób, że to ksero było bardziej niewygodne w użyciu i ,,szorstkie" niż oryginał.

2. Jak to właśnie wszystko wygląda od kwesti organizacyjnej? Jakie są koszta skserowania paru (no dość grubych) książek w kolorze?

3. Poleci ktoś może jakiś dobry punkt ksero/drukarnię w #lodz w miarę przystępnych cenach?

4. Warto od razu kserować całą książkę czy iść partiami?

Wiem, że może głupie pytania, ale dla mnie to dość istotne. Help. :(

#ksero #drukarnia #lodz #ksiazka #pdf
  • 7
Jak to właśnie wszystko wygląda od kwesti organizacyjnej? Jakie są koszta skserowania paru (no dość grubych) książek w kolorze?


@Xing77: Zazwyczaj kserowanie książki w kolorze jest droższe niż zakup książki.

@Xing77: nie wiem jak teraz, ale kiedys sie szlo do punktu ksero, dawalo pliki i oni drukowali cale ksiazki. Cena jak zwykle od strony, im wiecej stron tym mniejsza cena moze byc, dlatego warto od razu wszystko drukowac. Sporo punktow ksero jest przy uniwerkach/polibudzie (przynajmniej kiedys tak bylo ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@brakloginuf: Właśnie się na tym nie znam, stąd pytanie. Skoro jednak ten gość miał książkę z kserówek w naprawdę dobrym stanie, tzn. podejrzewam, że mogły to być kserówki, to chyba jednak się da. Wiem na pewno, że były drukowane przez niego, i że to nie był oryginał, choć na taki wyglądał.

@blunch @bartd @Jason_Stafford Jesteście pewni z tymi cenami? Bo ja słyszałem, że cena jest od strony (~1zł za stronę), ale