Wpis z mikrobloga

@kondziow: to oznacza, że w całym wnętrzu samochodu jest poprawiony sygnał telefoniczny, w sensie zwykłe 3G/LTE/5G? Jakiś repeater sygnału przechwyconego anteną zewnętrzną?
@bartiprog: @kondziow: @kondziow: no raczej nie, takie urządzenia są zakazane i nie można stosować od tak wzmiacniaczy zgodnie z polskim prawem.

Od chwili wejścia w życie Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 12 grudnia 2014 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego (t.j.: Dz. U. z 2017 r., poz. 96, z późn. zm.), które mogą być używane bez pozwolenia radiowego,
Może jak te wifi calling, ze wzmacnia sygnał


@cr_7: wifi calling nie wzmacnia sygnału. Po prostu zamiast wykonywać połączenie poprzez sieć GSM wykonujesz je przy użyciu połączenia internetowego.
@smyl: W Audi jest coś co nazywa się Phone Box chyba, w schowku pod podłokietnikiem. Z tego co mi tłumaczył sprzedawca, to do schowka jest pociągnięta antena zewnętrzna którą wzmacnia sygnał GSM
to ma pozwolenie


@kondziow: pokaż homologację bo według podanych powyżej przepisów stosować wzmacniacze mogą tylko i wyłącznie operatorzy telekomunikacyjni.
@peterr767: nie wolno im stosować czegoś takiego jak wzmacniacz GSM zgodnie z polskim prawem. Przepisy załączyłem powyżej. Sprzedawca jak zwykle nie ma pojęcia co to jest.

@cr_7: nie ma czegoś takiego jak Blueooth Plus to jest marketingowy bełkot. Bluetooth ma profile i jest coś takiego jak PAN ale nie ma WAN bo ten udostępnia telefon.
@Szaraban: gdybyś mógł podać jakieś lepsze źródło, chętnie się z nim zapoznam gdyż to co znajduje nie opisuje w szczegółach jak taki system zbudować.
Scala w normalnej i słusznej wersji 1.5 to wydatek +80k, poszukałbym innego auta


@dunayer: no właśnie nie bardzo są inne sensowne auta wielkościowo podobne do Scali (bagażnik 467l) z automatyczną skrzynią w tej cenie
@smyl: Rób jak uważasz, natomiast ja pomyślałbym wtedy o 1-2 latku Toyota, Nissan? Scala nie jest warta swojej ceny - taniej wyrwiesz Corolle (nie wiem jak z bagaznikiem)