Wpis z mikrobloga

Witam Mirki oraz Mirabelki.
Szybkie pytanie i temacik. Posiadam APka w pokoju A (powiedzmy na środku pomieszczenia) i wokół pomieszczenia A są ściany. Zasięg 2.4 GHz jest ok, ale 5Ghz raz jest raz gubi. Pytanie takie, jak działają sygnały wzmacniania Wifi, które podłącza się do gniazdka prądowego i czy to w ogóle się sprawdza? Chciałbym taki wzmacniasz umieścić w pokoju B, blisko sprzętu, aby to 5GHz wzmocnić. Dzięki
#sieci #siecikomputerowe #wifi #it #komputery #komputer #informatyka #wzmacniacz
  • 6
@dktr: chciałbym w pokoju B mieć taki zasięg, aby go nie gubił. Prędkości - ciężko powiedzieć. Ogólnie pytam czy takie wzmacniacze w gniazdko działają, bo nigdy tego nie testowałem.

@Bakardi: wzmocniło sygnał i mniej więcej transfer się trzymał?
@spayker: Te urządzenia nic nie wzmacniają, odbierają sieć którą wskażesz i nadają ponownie kolejnym radiem, aby to dobrze działało urządzenie musi znajdować się w miejscu gdzie jest dobry sygnał.
@spayker: @Bakardi: Nie nie sprawdza sie, zapychasz tylko bardziej pasmo bezprzewodowe, co z tego, ze masz 4-5 kresek sygnalu skoro predkosc jest najwyzej taka jak w miedzy podlaczenia wzmacniacza a dodatkowo spowalniasz oryginalne wifi.
Adaptery do gniazdka elektrycznego to loteria, ja wyciagam niby lepsze predkosci ale potrafi sie losowo rozlaczac, nie wiem od czego to zalezy, jakosci sieci czy aktywnosci urzadzen elektrycznych.