Wpis z mikrobloga

@Femoni: Z tego co analizowałam to trend jest taki, że jak stopy procentowe są realnie ujemne to będzie rosło. Taka jest zasada. Pytanie, czy teraz będzie podobnie.
Poza tym patrząc na historyczne trendy srebro (ale szerzej metale szlachetne czy kolorowe - bo to jeden koszyk można powiedzieć) rusza od lutego i trwa to zwykle 2 miesiące.
Mam tutaj na myśli sytuacje z jaką mamy obecnie do czynienia: czyli środowisko realnie
  • Odpowiedz
@inga: Ad1. Skoro istnieje taka korelacja to nic tylko kupować :). Tak naprawdę to nie mam pojęcia co będzie dalej ale czas pokaże :)
Ad2. Z tym koszykiem bym tak nie uogólniał wrzucając metale szlachetne do kolorowych bo nawet jeżeli zrobimy analizę samych metali szlachetnych porównując np złoto do srebra to mamy tutaj spore rozbieżności jeśli chodzi o ich wykorzystanie. Złoto to stricte metal wykorzystywany w jubilerstwie (wyroby, monety, sztabki),
  • Odpowiedz
@rskk: Jak będziesz sprzedawał, to ten VAT odzyskasz przecież. Oczywiście, przy założeniu, że nie sprzedasz w najgorszym możliwym miejscu - i dilera.
  • Odpowiedz
@inga: Srebro kupowałem w marcu jak było po 12-14$, siedzę od roku i dalej nie osiągnęło poziomu z sierpnia 20. Często rynek jest pacyfikowany dumpami po 5-10% jednego dnia albo pompowany po 5-10% w ciągu 1-2 dni, ogólnie bardzo niestabilne aktywo. I od tego sierpnia praktycznie stoi w miejscu, w czasie gdy cała giełda poszła o 50% do góry. Jeśli teraz nie będzie rakiety to już nie wiem kiedy będzie
  • Odpowiedz