Wpis z mikrobloga

#reprezentacja #pilkanozna
Ależ się zagotowałem gdy wciskali/sugerowali selekcjonerowi Fabiańskiego i Glika.
Mamy jednego z najlepszych bramkarzy świata, wycenianego przez rynek na 35mln Szczęsnego, mamy Bartłomieja Drągowskiego wschodzącą gwiazdę wycenianą na 15mln. a ci wciskają na siłę Fabiańskiego wartego 6 razy mniej od Drągowskiego( 2,5mln). To samo Glik, jeden z najniżej wycenianych kadrowiczów, bez wątpienia był podporą reprezentacji, bez wątpienia należy mu się ( jak i Fabiańskiemu) szacunek, ale czas nie ma litości dla nikogo.
Jak długo się nie skończy wsadzanie do reprezentacji "za zasługi" a nie za aktualną formę i rokowania na przyszłość, tak długo nic nie osiągniemy, taka prawda.
Jeszcze Lato i Bońka niech wepchają do reprezentacji, mają większe zasługi :P
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@surlin: i się zgodzę z Tobą, oni już nie młodnieją i mamy kim Glika czy Grosika zastąpić, Walukiewicz, Bednarek i Bochniewicz dadzą radę w obronie, na skrzydłach też kilku młodych się znajdzie
  • Odpowiedz
@Gio17: @surlin: Glik ma 1 skład w solidnym klubie Serie A. To nie "zasługi", lecz teraźniejszość. Kto jest od niego lepszy za wyjątkiem Bednarka?

Walukiewicz, który właśnie stracił miejsce w składzie zespołu, będącego na spadku Serie A? Bochniewicz, który gra w średniaku ligi Holenderskiej? Już Dawidowicz na dzień dzisiejszy jest od nich lepszy.
  • Odpowiedz
Walukiewicz, który właśnie stracił miejsce w składzie zespołu,

@Back_Space: Walukiewicz ma 20 lat, jeżeli dostanie szansę płuca wypluje a to ogromny atut w piłce. Glik - nie, nic mu nie umniejszając, 32 lata swoje robi.
A Puchacz? A Piątkowski? (obydwoje po 20 lat), jakby przejrzeć inne ligi coś by się wybrało. Musimy się rozwijać, iść do przodu a nie na siłę trzymać 32 latka bo jest odrobinę lepszy na papierze(co
  • Odpowiedz
@surlin: Wszystkie osoby które wymieniłeś, są po prostu młodsze od Glika, dzięki czemu mają lepszy potencjał. Ale nie są od niego na ten moment lepsi.

A w swoim poście zasugerowałeś, że "czas nie ma litości dla nikogo" oraz że Glik gra "za zasługi". Nie, nie gra za zasługi. Gra, bo wciąż jest (za wyjątkiem Bednarka) najlepszy.

Skoro piłkarze nie powinni grać za zasługi (as like u said), to jednocześnie nie powinni też grać za potencjał (chyba że mówimy o stopniowym wprowadzaniu do składu, że nie że chcesz całkowicie Glika zastąpić młokosem). Powinni grać Ci co są po prostu na ten moment najlepsi, tak jest najsprawiedliwiej i najpewniej na sukces
  • Odpowiedz
@Back_Space: Po prostu chcę mieć pewność, że powołania dostaną ci gracze, którzy najlepiej pasują do koncepcji gry trenera, i tyle.
Sytuacja z Glikiem jest szczególna, bo jeżeli gramy na Lewandowskiego - a Glik mu rzuca jakieś kłody pod nogi - robi out, i nie ma dyskusji. I nie chodzi o to kto ma rację itp. tylko o to, że Lewandowski to najlepszy piłkarz świata na swojej pozycji i tyle. Piłkarz szczególny bo jak ryba wody tak on potrzebuje drużyny stojącej za nim i dopasowanej pod niego.

Powtórzę - jeżeli Sousa powoła Glika - chcę mieć pewność, że pasuje on do jego koncepcji gry/taktyki a ni, że będzie ona zmieniana pod
  • Odpowiedz
@surlin: Sousa powoła tych których uzna za najlepszych. Na tym możemy zakończyć temat.

@Back_Space: I tym razem się z Tobą zgodzę, i tak za dużo napisałem, szczególnie gdy pewności brak a w dodatku jest się, w zasadzie, laikiem.
EOT i dzięki za konstruktywną krytykę, bo racji dużo miałeś i, co bardzo prawdopodobne, mogłem się mylić.
  • Odpowiedz