Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Patrząc na sferę jaka powstała po publikacji raportu na temat Grota muszę napisać kilka słów od siebie.
Pisze z anonimowych bo nie chce wylądować na dywaniku u dowódcy xD
Grot nie jest tak zły jak opisuje to onet i nie tak dobry jak twierdzi MON
Używam wersji M1 ale podobno już zmodyfikowanej więc niektóre wady mogły nie wystąpić.
To nie jest moja pierwsza broń jakieś używam ale wcześniej strzelałem tylko na strzelnicy a wiele rzeczy wychodzi dopiero w warunkach bojowych.
Do plusów trzeba zaliczyć że jest bardzo celny nawet na mechanicznych przyrządach, wiele osób nie miało osob wcześniej kontaktu z bronią a na drugim strzelaniu byli w stanie prowadzić skuteczny ogień na 100 metrów, obsługa też też prosta a wszystkie manipulatory działają bez problemu, można mieć zarzut do selektora ognia który jest jednocześnie bezpiecznikiem który potrafił się sam przestawić po zaczepieniu bronią o coś ale mój wyregulowałem i chodzi trochę ciężej. Waga też nie była wielkim problemem i opierając kolbę w dołku strzeleckim można prowadzić ogień jedna ręka. Pas moim zdaniem jest dobrze zaprojektowany i można jednym palcem zmienić jego długość co przydaje się przy przechodzeniu do postawy leżącej. Czy się przegrzewa nie wiem nie strzelaliśmy seriami i nie wiem w sumie po co z grota to robic, nawet przy przerywaniu kontraktu ogniowego nie wali się seria tylko szybkim ogniem pojedynczym, do walenia seria jest ukm który jest na wyposażeniu celowniczego.
I teraz będą minusy, mimo że rozkłada się go szybko to dostęp do większości miejsc o tak jest ciężki, żeby przed zdaniem żeby dobrze go wyczyścić musiałem nawet odkręcić lufe bo niczym innym się nie dojdzie. A grot rdzewieje nawet w wilgotnym powietrzu jak pada deszc to po 2 godzinach zapomnij o ruszeniu suwadła, na koniec dnia nie mogłem nawet postawić przyrządów celowniczych, dobrze że miałem własnego brunoxa to jakoś po aplikacji ruszyło. Przybornik to też dramat, ma 18 elementów a w sumie używa się 4 i własnej szczotki do butów. Piasek tez jest problemem, może nie takim jak woda ale wlazi wszędzie i już po chwili słuchać zgrzytanie. Regulator i tłoczek to zmora każdego żołnierza, potrafiłem budzić się w nocy i sprawdzać czy jest na miejscu. Mi akurat nie wypadł ale innym tak.

#wojsko #terytorialsi #mon #afera #obronaterytorialna #msbs #grot

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #601279ebb28261000a77308c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Patrząc na sferę jaka powstała po p...

źródło: comment_1611832354BWLwxSV0In5z2kKFHVPelx.jpg

Pobierz
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: swoją droga czy takei akcje narzekania i chwalenie to nie są związane z potencjalnie dużym kontraktem na sprzedaż - tzn nakręcone przez innych zainteresowanych akcje kopania jakie to złe, a swoi medialnie chwalą... bo w sumie jak sa wersje poprawione/reklamacje poprawianie etc to kontakty wojo-producent a nie medialne show - co nie?

no i chyba z tego co było z newsów jakis spory kontrakt raczej nie wyjdzie - tzn kupione
A grot rdzewieje nawet w wilgotnym powietrzu jak pada deszc to po 2 godzinach zapomnij o ruszeniu suwadła, na koniec dnia nie mogłem nawet postawić przyrządów celowniczych, dobrze że miałem własnego brunoxa to jakoś po aplikacji ruszyło


@AnonimoweMirkoWyznania: przecież juz samo to dyskwalifikuje jakiekolwiek zastosowanie bojowe xD
Grot nie jest tak zły jak opisuje to onet i nie tak dobry jak twierdzi MON


@AnonimoweMirkoWyznania: Śledząc sagę Grota od samego początku odnosiłem takie wrażenie. Najbardziej chyba dali ciała z jakością materiałów i wykończeniem, no i coś musi być nie tak z projektem regulatora skoro w ogóle może przypadkiem wypaść.
@theodolit: Jakie zamówienie jak kazdy kraj poza bantustanami w Afryce taką broń produkuje a bantustany wolą rosyjski kaliber.

@RozowaZielonka: Wg mnie to dyskwalifikuje fabrykę jako poważnego kontrahenta h...e wykonanie to nie jest kwestia broni to jest kwestia zakładu choć ma wpływ na bron a radom zawsze z poziomu wykonania był znany. Oksydowanie czy magazynek z plastiku to nie jest rocket science dla fabryki z 90+letnim doświadczeniem.

@losowynick13: Ale gdzie