Wpis z mikrobloga

Jakie macie takie złote rady jako starsze/ starsi doświadczeniem koleżanki/ koledzy, którzy przeszli już temat odnośnie kupna pierwszej nieruchomości? Co byście zrobili inaczej/ czego byście drugi raz nie wybrali/ zrobili? Z czego jesteście zadowoleni a co okazało się problemem, który was teraz denerwuje?

Mam na myśli powiedzmy, kupione mieszkanie od dewelopera zamiast z rynku wtórnego. Wybranie parteru zamiast czegoś powyżej, daleko od centrum/ za blisko centrum, wybranie takich a nie innych stron świata i tak dalej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania
  • 38
  • Odpowiedz
@Kermii: my chcieliśmy kupić na parterze z ogródkiem. Akurat tak się złożyło, że zamiast kupna poszliśmy w wynajem i już wiemy, że nigdy tak niskiego parteru xd
  • Odpowiedz
@Kermii: trochę z prywatnością problemy. Mimo, że był żywopłot to niezręcznie się czułem jak ktoś za przechodził (a i tak mieszkanie było "odizolowane" bo od strony parkingu i skarpy). Dodatkowo jak mieszkanie było puste (godziny pracy) to baliśmy się zostawić otwartego okna by się wietrzylo. Oraz pomimo stron poludnie-zachod jakoś zimno było
  • Odpowiedz
@Kermii:
przed zakupem:
- odsuwaj meble, patrz pod wykłądziny, opukuj wszystko
- zrób wywiad odnośnie sąsiadów wokół
remont:
- nie bierz do wykończeniówki znajomych/mietków z polecenia mamusi
- nie płać przed skończeniem WSZYSTKICH prac, włącznie z niedoróbkami
- na wszystko umowy
  • Odpowiedz
  • 1
@Kermii uważaj na deweloperów. Zdarzają się przypadki, że oddanie mieszkania przeciąga się.
Na rynku wtórnym wszystko jest prostsze. Widzisz to co chcesz kupić. Ja tak zrobilem 8 lat temu i jestem zadowolony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nomundo: kurde no dzięki jak akurat fajne mieszkanie parterowe z małym ogródkiem mi wpadło w oko ( ͡° ʖ̯ ͡°) serio aż taka tragedia i chodzi tylko o poczucie bezpieczeństwa i jako takiej prywatności?
  • Odpowiedz
@Kermii: Potwierdzam, że parter to najgorsza możliwa opcja w bloku. Im wyżej tym lepiej, co też jest z reguły odzwierciedlone w cenach. Parterowe mieszkania najczęściej sprzedają się ostatnie i idą od razu pod wynajem, dla komfortu życiowego nie kupuj takiego mieszkania dla siebie. Oprócz prywatności dochodzą inne kwestie - chociażby hałas (i z klatki schodowej, z zewnątrz i z garażu na dole). „Ogródek” w bloku na parterze to też totalne nieporozumienie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MTGrubas: a po co ci piętra? Będziesz dom budował żeby chodzić po schodach w ta i z powrotem. Jak budujesz za swoje to tak żeby ci się wygodnie żyło, a nie jak to w Polsce mają i budują tę kloce 50m2 powierzchni na piętro i 4 piętra w górę
  • Odpowiedz
a po co ci piętra? Będziesz dom budował żeby chodzić po schodach w ta i z powrotem. Jak budujesz za swoje to tak żeby ci się wygodnie żyło, a nie jak to w Polsce mają i budują tę kloce 50m2 powierzchni na piętro i 4 piętra w górę


@Alfabet: Popieram Cię w 100%, jakbym budował dom to tylko i wyłącznie parterowy. Z kolei mieszkanie w bloku nigdy w życiu na parterze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kermii: zaplanuj wszystkie zmiany i przeniesienia gniazdek i zlec je do wykonania na etapie budy. Przenoszenie tego samemu zabiera sporo czasu i traci się gwarancje na elektryke
  • Odpowiedz