Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 90
Mirki, doradźcie, moja ciotka ma salon kosmetyczny i w nim pracuje 5 bab na stałe. Chce ona zatrudnić im za jakiś czas szefa- MĘŻCZYZNĘ, który by wszystko spinał. Ja uważam, że to niepoważne, bo co taki facet wie o pracy w salonie kosmetycznym. Dobrze mówię?
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oszaty: Wiadomo, że można tak odebrać wczorajszy wpis, ale w pytaniu chodziło o stricte umiejętności i wiedzę, a nie kobieta/ mężczyzna no i wbrew pozorom większość zdecydowana odpowiedziała normalnie.
  • Odpowiedz
Kobieta ma szefować w branży typowo męskiej:

Mówi że się na tym nie zna, to na pewno się nic nigdy nie nauczy, bo to baba! Na pewno też nie umie zarządzać ludźmi! Zjedzo jo żywcem! (°°


Mężczyzna ma
  • Odpowiedz
@Oszaty: #!$%@? #pdk bo nie napisałaś, że ten mężczyzna kompletnie się na tym nie zna. Zakładasz z góry, że facet nie może mieć pojęcia o branży kosmetycznej? Ja znam kobiety które o mechanice pojazdowej wiedzą więcej niż nie jeden majster :)
  • Odpowiedz
@piornik_z_sarenka: no ale "nasza społeczność" w żadnym przypadku nie jest jednolita, takie bajty są zupełnie bez sensu, bo kilka osób odpowie X na jeden wpis, a na baita odpowie zupełnie inne osób i odpowie zupełnie inaczej.
  • Odpowiedz
  • 4
@Oszaty dobra zarzutka, widziałaś wczorajszy post gdzie kobieta opisywała że miałaby zostać kierownikiem na warsztacie, ale się na tym nie zna. Dałaś analogiczną sytuację z mężczyzna i salonem fryzjerskim. Otóż moja droga załóżmy że pytasz serio, jeżeli ten mężczyzna ma doświadczenie we fryzjerstwie to jaki problem aby mężczyzna kierował zespołem kobiet?
  • Odpowiedz
@Oszaty: Znaczy jak zna się na robocie i branży to nie ma problemu. Tak samo jak nie ma problemu, żeby babka pracowała na przykład jako kierowniczka mechaników jeżeli zna się na robocie :) Najwidoczniej jednak ten fakt nie ma znaczenia i liczy się tylko płeć i profity, a najlepiej jeszcze, żeby kobieta zarabiała tyle samo pomimo braku znajomości branży. Już nie wspominając, że to kierownikowanie też może być różne, bo
  • Odpowiedz
Chce ona zatrudnić im za jakiś czas szefa- MĘŻCZYZNĘ, który by wszystko spinał.


@Oszaty: i bardzo dobrze że faceta, bo facet myśli logicznie, a baby są emocjonalne, plotkują i się obrażają. Niech mu jeszcze pejcz kupi do popędzania starych rur
  • Odpowiedz
@Oszaty: mimo wszystko jak nie będzie wiedział co i jak, to mogą go dymać na choćby ilości środków jakie zużywają, żeby coś skitrać dla siebie albo co, bo na czasie i jakości usługi w tym wypadku ciężej kantować bo działasz dosłownie na kliencie, a nie jak w warsztacie efekt jest często ukryty i można przyjanuszować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ludzie wyjaśnijmy sobie kwestię zanim zaczniemy kłócić się, że hipokryzja wykopków itp.

Po pierwsze to w warsztatach samochodowych pracują mężczyźni i oni nie będą szanować kierownika, który nie zna się na mechanice a zwłaszcza jakiejś baby.
W salonie kosmetycznym pracują kobietki i one koleżance-szefowej to będą tylko obrabiać dupę za plecami i że to niesprawiedliwość, że one nie mają tego stanowiska - w końcu sama umie maila wysłać i jak arkusz w Excelu dobrze przygotowany to wie gdzie szukać sumy w tabelce (po ewentualnym przeszkoleniu ;)) .
Natomiast jeśli kierownikiem zostaje facet, taki prawdziwy*, to będą się płaszczyć i starać aby być jego ulubienicą, bo w końcu fajna partia, dobrze zarabia i może coś skapnie jej w formie premii i nie wstyd zdradzać partnera z takim ciachem.

*oczywiście
  • Odpowiedz
@LilyOfTheValley Ok, to podaj mi imperium/wielkie państwo albo ogromne przedsiębiorstwo międzynarodowe, które było zarządzane przez same kobiety.

Nie podasz, bo nie ma takowych.

Nikogo nie dyskryminuje i w momencie gdy mówisz mi, że dyskryminuję kobiety, jest to dla mnie wielka obraza i oszczerstwo.
  • Odpowiedz