Wpis z mikrobloga

To jest jakaś paranoja, już wiem jak się czuli ludzie w PRLu...
Postanowiłem że sprawię sobie trenażer rowerowy... Po przestudiowaniu połowy internetu, setek porównań, obejrzeniu filmików zdecydowałem się na model/firmę i zacząłem szukać... No i nie ma, wyprzedały się. No to wezmę drugi na liscie, też nie ma...
Okazuje się że wszystkie trenażery w Polsce zostały wykupione (interesował mnie pułap do max 1000 zł ale z tego co patrzyłem to nawet do 1500 ciężko znaleźć ... )
Ma ktoś jakiś pomysł albo wie kiedy będą dostawy trenażerów do polski ? (xD)

#rower #szosa #trenazer
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 9
@Qrka tyle studiowałeś a nie wyczytałeś nigdzie, że od kilku miesięcy dostępność trenażerów jest bardzo kiepska?
  • Odpowiedz
@emm_bee: ja oglądałem film na youtubie - "Czy warto kupić trenażer za 500 zł" - ponoć warto ale teraz to już nie za 500 tylko za 850 i wszystkie sztuki wyprzedane xD
  • Odpowiedz
@Qrka: 2 lata temu kupiłem za 200, najzwyklejszy magnetyczny. Da się pojeździć, na OLX też widzę, że są cały czas, PRZYKŁADOWO: https://www.olx.pl/oferta/trenazer-btwin-inride-300-podstawka-opona-700x23c-CID767-IDIhepJ.html#0cc7dee192

To chyba nawet taki sam jak miałem - tylko, że ja dałem 200 i czułem się, że przepłaciłem trochę. Później przyszła zaraza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Później dopiero dostałem okazyjnie "smarta" i tamtego puściłem za chyba 500 czy jakoś tak (bez opony, bez podstawki,
  • Odpowiedz
@krzysiekka90: dzięki wszystkim, udało mi się dorwać na amazonie właśnie novo force za 900 a i tak się czuję wyruchany na kasę i to mocno xD No ale cóż, popyt podaż etc .. jak mi zaginie przesyłka to się odezwę :P
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: dzięki na razie, używanych się boję trochę, wolałbym mieć gwarancji trochę, poza tym tak jak ktoś wyżej sugerował kupiłem na amazonie już
  • Odpowiedz
  • 0
@Desmosedici pojawiły się u----i, bo ludzie kupowali trenażery cały zeszły rok a nie tylko na jesieni. Pojeździli trochę w lecie, teraz leżą w szafie. Dodatkowo ceny używek są dużo wyższe niż te za które ja 1,5 roku temu kupiłem suito.
  • Odpowiedz
@lewsky: to jest strona która realizuje chyba zamówienia z amazona - jakiś automat, cena ta sama tylko w PLN, dostawa na te same terminy, opis tłumaczone translatorem etc ;P
  • Odpowiedz
@Qrka: Jestem dokładnie w tej samej sytuacji.
Caluteńki dzień zmarnowałem na szukanie roweru spinningowego. Sam przepłacony paździerz

Novo force jest jakiś ogarnięty pod względem generowania hałasu (brałbym do mieszkania)?

W widełkach do 2k co miałeś na celowniku?
  • Odpowiedz
@bagi1: Rowerek spininngowy raczej będzie cichszy bo wszystkie przekładnie masz schowane pod osłonami - ale z durgiej strony zajmuje dużo miejsca a latem pewnie będzie stał bezużyteczny ..

Dla potomnych spróbuję podsumować to co znalazłem w necie na temat trenażerów:
Głośność - trzeba wziąć pod uwagę to że z jednej strony masz głośność samego urządzenia(trenażera), głośność roweru i jego napędu no i głośność jak połączysz jedno z drugim.
Jesli mówimy o głośności trenażerów to producenci oferują kilka rodzajów realizowania oporów w trenażerze: magnetyczne (glośniejsze) i hydrauliczne (cichsze) - (w pozostałych się nie rozeznawałem bo ich cena była ponad mój budżet)
Magnetyczne są tańszym rozwiązaniem, ale mniej wygodnym bo zmiana oporu odbywa się poprzez zmianę pokrętła przy trenażerze (w najtańszych opcjach), albo za pomocą manetki (ceny z tego co widziałem od ~400 do
  • Odpowiedz
@bagi1: a jeszcze zapomniałem - poza Polską dostępna jest jeszcze firma Saris (dawniej CycleOps) i oni też mają trenażery magnetyczne / hydrauliczne
Zapomniałem jeszcze napisać że jeśli masz trenażer magnetyczny/hydrauliczny i dodasz do niego "SMART" to cena wzrasta o 300/400 PLN i możesz podpiąć telefon z aplikacją

I jakbyś wcześniej nie doczytał w wątku to w chwili obecnej trenażer da radę kupić tyklo przez Amazona albo "BikeINN" co jest tak
  • Odpowiedz