Wpis z mikrobloga

nie, bo Państwo Izrael ODRODZIŁO się w ten sposób że jest bezpieczną ostoją dla WSZYSTKICH Żydów z diaspory. Jest różnica.


@Eli_Cohen: To tak jak państwo Polska, które się odrodziło w ten sposób, że jest bezp8eczną ostoją dla WSZYSTKICH Polaków z polonii. Brak różnicy.
  • Odpowiedz
Ciekawe jest tylko że przytoczyłem informacje nt. mojej Aliji, do której się nie odniosłeś


@Eli_Cohen: Odniosłem się do braku jakiegokolwiek powiązania wyburzania domów z sądowym uprzedzeniem a rzekomym antyterrortyzmem. Podwójne standardy, zakłamanie, moralnośc Kalego, standard neuropy.
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: czyli jak Pis zmieni konstytucje, i polska bedzie panstwem wyznaniowym, to juz nie bedziesz mial nic przeciwko przesladowaniom przez pis nie-chrzescijan? XD piekny fikolek
  • Odpowiedz
religia to nie narodowość. Poczytaj proszę trochę o związku Żydów z Judea i Samaria bo serio nie chce mi się tracić czasu.


@Eli_Cohen: Na podstawie wyznania jest uznawana narodowość i przyznawane obywatelstwo. Jeżeli uważasz inaczej, to chyba sam nie wiesz wg jakich kryteriów jest przyznawane obywatelstwo Izraela.
  • Odpowiedz
wgl palestynczycy to taki śmieszny twór.


@Eli_Cohen: Oni tam mieszkają od wieków, w przeciwieństwie do dziwnego tworu pewnego państwa w Palestynie.

no tak xD bo wyburzyć można tylko na podstawie prawa antyterrorystycznego

To się nazywa wymówka. A skoro to jest takie oczywiste, to proszę- wyjaśnij czytelnikom.
  • Odpowiedz
ty nawet wątków nie umiesz łączyć i czytać. Mówię ci durniu, że sam przez ten proces przeszedłem.


@Eli_Cohen: Czyżby on się jednak mylił?

Kwestia odmowy prawa powrotu (czyli możliwości zrobienia Aliji) wynika nie z pobudek rasistowskich, a z faktu, że ci ludzie z Ugandy nie wyznają judaizmu ortodoksyjnego - wyznają coś podobnego do judaizmu, ale nie judaizm per se i nie są Żydami zgodnie z halachą. https://www.wykop.pl/link/5921269/czarni-zydzi-z-ugandy-nie-beda-mogli-emigrowac-do-izraela/
  • Odpowiedz