Wpis z mikrobloga

W kontrwpisie do opinii @Grajox3 jakoby niegdysiejszy styl #fcbarcelona Tiki Taka był najnudniejszym co widział i antyfutbolem, wrzucam ten filmik.
Rozumiem żale, że wtedy przeciwnicy biegali bez celu, będąc ośmieszani grą w dziada na najwyższym poziomie ale pisać o najnudniejszym stylu to już lekka przesada.

Wtedy Barcelona miała takie gwiazdy i tak wyszkolonych technicznie piłkarzy, ze przeciwnicy bali się nawet podbiegać pressingiem do obrońców żeby nie być ośmieszonym. Z biegiem lat i zawodnicy Barcy byli wymieniani na coraz gorszych, a oponenci znaleźli sposoby na tego typu grę (np.murowanko i kontra). Dzisiaj Tiki Taka praktycznie zniknęła. Ale lata kiedy Barca grała tym pięknym stylem na jedno podanie, odbierając przeciwnikom chęć do gry to chyba najbardziej oryginalne drużynowe podejście do futbolu w dziejach. I to trzeba im oddać


#mecz #pilkanozna #barcelona #laliga
  • 18
@Suszi88: Tiki-taka w najlepszym wydaniu jest bardzo widowiskowa, trudna taktycznie, technicznie i "radosna". W kiepskim wydaniu jest nudna i źle się ją ogląda. Ale tak samo jest z innymi filozofiami gry, np catenaccio, czy graniem na długie podania w stylu angielskim.

Barcelona z tamtego okresu grała (zwykle) piękną piłkę i z przyjemnością się to oglądało - mnogość i dokładność podań i ruchu piłkarzy była fenomenalna, piekielnie skuteczna i często widowiskowa.

@
@Tasde: ale fikołek (°° nie można nie lubić stylu Wielkiej Farselony? Nie można woleć innego sposobu gry. Pewnie trenerów którzy nie grają tiki-sraką określisz jako słabych bo nie potrafią wdrożyć tego pięknego stylu?
@Suszi88: To chyba była najprzyjemniejsza piłka do oglądania jak dla mnie. Genialni technicznie piłkarze, szybkie podania, to jest piękno piłki. Czasem mnie tylko denerwowało jak przy dobrej pozycji zamiast strzału były kolejne podania. Chociaż może niektórzy wola cyk wrzutka i może przy 15 ktoś strzeli, albo murujemy się i podanie do jakiegoś szybkiego zawodnika na kontrę ¯\_(ツ)_/¯ Ale rozumiem frustrację kibiców innych drużyn jak musieli oglądać jak ich drużyny tylko biega