Wpis z mikrobloga

@samuray: Jeśli chcesz, abyśmy Ci polecili ETF, to fajnie byłoby, żebyś powiedział chociaż jaka strategia (krótko, średnio, długo) cię interesuje i jaki % zysku oczekujesz (czyli ile % jesteś gotowy stracić).
@samuray: Ja mam inną strategię. 20-25 lat na IKE i IKZE. Aktualnie mam iShares Core MSCI World UCITS ETF na Xetra i przygotowuję się do zakupu iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF. Portfel dopiero buduję i zaczynam cała zabawę, także doświadczony nie jestem. :) Docelowo IWDA/EMIM = 70/30

Po 3 latach może coś będę mógł powiedzieć co to daje. Liczę na 8% po inflacji i FIRE w wieku 55 lat.
@onionspirit: Hej, niestety nie znam się na tyle na obligacjach, żeby Ci odpowiedzieć. Może to co masz podane w ETF to są historyczne notowania, natomiast teraz się to zmienia? Obligacje gówno dają w sumie od niedawna.

Najprościej będzie zapytać na Reddicie.
@Candy: Hej mam pytanko, napisałeś że inwestujesz w etf na xetra, czyli parkiet niemiecki. Orientujesz się jak to jest z tym opodatkowaniem, faktycznie jest wyższe gdy inwestuje się na xetrze?