Wpis z mikrobloga

@damix: W oby dwóch wariantach będzie podobnie jasno w pomieszczeniach. W salonie może być trochę ciemno, bo przydałoby się jeszcze jedno okno, albo większe zamiast tego małego. Wybór ekspozycji zależy od twoich preferencji. Czy lubisz jak ci świeci słońce bezpośrednio w okna? Latem dodatkowo nagrzewa, będzie cieplej i będzie ci w oczy świecić. Jeśli nie przepadasz za takimi warunkami i zasłaniasz wtedy okna to lepiej wziąć północno-wschodnią ekspozycję, gdzie to słońce
Latem


@Singularity00: takie pytania nie mają sensu, to zależy od Twoich preferencji. Ja zdecydowanie wolę wschód, bo nie lubię się topić w fotelu od czerwca do września + wstaję wcześnie i słońce mi nie przeszkadza.
Ale niektórzy mają przeciwnie...
@darkdancerr: bzdura i tyle - w pomieszczeniach na wschód od 9-10 rano słońca nie ma w ogóle już albo resztki. Jak ktoś lubi w czymś takim siedzieć cały rok to jego sprawa. Wielkość okna wpływa tylko nieznacznie. Oczywiście najlepiej mieć okna na 2 strony , najlepiej przeciwne czyli północ - południe / wschód - zachód ale to nie we współczesnej pato deweloperce
@Singularity00: Ale bzdury XD Mieszkanie jest oświetlane nie tylko światłem bezpośrednim, ale również odbitym. To co mówisz oznaczałoby, że wszędzie po wschodnich stronach budynków jest noc XD

Znaczenia ma tylko i wyłącznie wielkość i rozmieszczenie okien. Latem często i tak słońce nie świeci bezpośrednio w okna po południowej/zachodniej stronie, bo świeci wysoko i jest zasłonięte przez balkony i loggie.

Proszę, dla ciebie nawet zdjęcie wrzucę. Po lewej stronie - mieszkanie północno-wschodnie
darkdancerr - @Singularity00: Ale bzdury XD Mieszkanie jest oświetlane nie tylko świa...

źródło: comment_1611576489P59mptw7wQ3gYzEoyCKpmk.jpg

Pobierz