Wpis z mikrobloga

-W czym mogę pomóc ?

-Dymi mi się z pieca, cugu nie ma w kominie, a w chałupie pełno dymu

-Dobrze przyjedziemy zobaczyć co się dzieje i wyczyścimy przewód dymowy

Wchodzę na dach, a tam komin #!$%@? smołą i sadzą jakby od kilku lat nie był czyszczony.

Pytam się czym pali w piecu

-Panie, komin czyszczony przez mnie miesiąc temu, drewno suchutkie trzy sezony leżakowane

Nie mam zdjęcia, ale podczas czyszczenia pieca wyjąłem z paleniska butelkę i worek od zaprawy cementowej...

Masakra, a później propaganda w tv, że samochody są największym źródłem smogu. Codziennie na kominach wiedzę takie rzeczy...

Później pożary sadzy w kominach i też zdziwienie, jak to się mogło stać... pół dachu spalone i wielkie oczy bo ubezpieczalnia pieniędzy nie chce bez protokołu kominiarskiego wypłacić...

#smog #kominiarz #pracbaza #komin #pozar
YodaFCP - -W czym mogę pomóc ? 

-Dymi mi się z pieca, cugu nie ma w kominie, a w cha...

źródło: comment_1611561504DtOAAuVadZ74o5Evmtjrbj.jpg

Pobierz
  • 62
@YodaFCP: Nie wiem co ludzie robią, ale u rodziców w domu rodzinnym od 20 lat nie było kominiarza i jak latem pomagałem ojcu dach uszczelniać to sprawdzaliśmy komin i był tylko lekko okopcony. na ściankach nie było żadnego smolastego syfu, bo z ciekawości nawet pożyczyliśmy szczotkę do czyszczenia i była jedynie z sadzy po wyciągnięciu,. Także się zastanawiam co robią ludzie, którzy kilka razy w roku czyszczą komin?
@henk: Zasmolony komin najlepiej czyści mechanicznie bo ręcznie nic nie da. Poszukaj firmy kominiarskiej z takim sprzętem.
Smoła zazwyczaj tworzy się od zbyt niskiej temperatury spalin, ale czynników powodujących niska temperaturę spalin może być kilka
@Bogdan23: Bardzo dobra jakość opału oraz Dobrze dobrany i co najważniejsze zamontowany piec oraz odpowiednia wielkość przewodu dymowego i jego długość są najważniejsze w procesie spalania. Jeżeli to wszystko gra to będzie mało sadzy
@YodaFCP: a czytałem jeszcze gdzieś, że jeśli tej smoły nie ma jakoś dużo i nie ma ryzyka jej samozapłonu, to można ją przeczekać, tzn - zacząć palić prawidłowo, a wtedy woda z niej odparuje i da się ją po czasie usunąć zwykłymi, "chałupniczymi" metodami.
@YodaFCP: a powiedz, gdyż się znasz: czym najlepiej palić,żeby tak szybko się nie #!$%@?ł komin. Tzn w moim domu rodzinnym mamy pięć na ekogroszek, kominiarz raz w roku. Czy częściej go wzywać?
Ile właściwie razy powinno się wzywać kominiarza?